İçindekiler'i Gizle

Yazı Tipi Seç

Kullanılacak yazı tipi stilini ve boyutun seçmenizi sağlar.

Varsayılan yazı tipini belirtmek için:

Aşağıda seçenekleri belirleyin ve Tamam'a tıklayın.

 • Yazı Tipi. Sisteminizde bulunan yazı tipleri listesinden seçin.

 • Yazı Tipi Stili. Listeden bir yazı tipi stili seçin: Normal, İtalik, Kalın veya Kalın İtalik.

 • Yükseklik. Yazı tipi ölçü sistemini Birimler veya Noktalar olarak ayarlayın.

  • Birimler seçilirse, değer yazı tipi setindeki en yüksek karakterin gerçek yüksekliği olarak yorumlanır. Birimler kutusunu seçin ve yeni bir değer girin.

  • Boşluk, metin satırları arasındaki boşluk miktarıdır.

  • Noktalar seçilirse, yazı tipi yüksekliği yukarı ve aşağı çıkıntılı karakterleri içerir, böylece karakter boyutu, Birimler'de ölçüldüğünde denk düşen karakterden gerçekte daha küçük olur. Kullanmak istediğiniz nokta boyutunu seçin.

 • Efektler. Üstü Çizili, Altı Çizili veya istiyorsanız her ikisini seçin.

 • Örnek. Örnek kutusu, yazı tipi seçimlerinizi kullanarak birkaç karakteri görüntüler.Bu başlık hakkında geribildirimde bulunun

SOLIDWORKS; dokümantasyonun sunumu, doğruluğu ve bütünlüğü hakkında geribildiriminizi almaktan memnuniyet duyar. Bu başlık ile ilgili yorum ve önerilerinizi, aşağıdaki formu kullanarak doğrudan dokümantasyon takımımıza yollayın. Dokümantasyon takımı teknik destek sorularına yanıt veremez. Teknik destek ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın.

* Gerekli

 
*Email:  
Konu:   Yardım Başlıkları Hakkında Geribildirim
Sayfa:   Yazı Tipi Seç
*Yorum:  

Yazdırma Başlığı

Yazdırılacak içeriğin kapsamını seçin:x

Internet Explorer 7'den daha eski bir tarayıcı sürümünü kullandığınızı tespit ettik. Optimize edilmiş görünüm için tarayıcınızı Internet Explorer 7 veya daha yenisine yükseltmenizi öneririz.

 Bu mesajı bir daha asla gösterme
x

Web Yardım İçerik Sürümü: SOLIDWORKS 2011 SP05

Web yardımı içindeki arama fonksiyonu henüz beta test aşamasındadır; bu nedenle aramalarda periyodik gecikme ve kesintilerle karşılaşabilirsiniz. Bunlar bir beta testinin normal ve olağan özellikleri olup Dassault Systèmes SolidWorks Corporation ve lisansörleri için hiçbir koşulda herhangi bir sorumluluk doğurmazlar. Web tabanlı yardım içindeki başlıklar beta başlıkları değildirler; SOLIDWORKS 2011 SP05 belgelerler.

SOLIDWORKS içindeki Web yardımını devre dışı bırakmak ve onun yerine yerel yardımı kullanmak için Yardım > SOLIDWORKS Web Yardımını Kullan öğelerine tıklayın.

Web yardımı arabirimi ve araması ile ilgili karşılaştığınız sorunları lütfen yerel destek temsilcinize rapor edin. Yardım başlıkları hakkında ayrı ayrı geri bildirimde bulunmak için "Bu başlık hakkında geribildirim" bağlantısını o başlığın sayfasından tıklayın.