Ukryj spis treści

Porównanie metod projektowania arkusza blachy

Można lepiej zrozumieć operacje dostępne w oprogramowaniu SolidWorks poprzez porównanie metod tworzenia części arkusza blachy. Istnieją trzy sposoby tworzenia części arkusza blachy:

  • Konwertować część bryłową na część arkusza blachy.

Można konwertować obiekt bryłowy lub powierzchniowy lub importowaną część.

  • Utworzyć część jako część arkusza blachy, używając operacji specyficznych arkusza blachy.

Kiedy początkowo tworzymy część z arkusza blachy, można użyć narzędzia Odgięcie bazowe z otwartym lub zamkniętym szkicem profilu. Eliminuje to dodatkowy krok, ponieważ tworzymy część jako arkusz blachy od samego początku projektowania.

  • Zbudować część, utworzyć skorupę a następnie przekształcić ją na arkusz blachy.

Jeżeli budujemy bryłę, a następnie przekształcamy ją na arkusz blachy, potrzebujemy więcej operacji. Baza wyciągnięcie, Skorupa, Rozcięcie oraz Wstaw zgięcia.  W niektórych przypadkach preferowane zbudowanie części a następnie konwertowanie jej na arkusz blachy.

Na przykład zgięcia stożkowe nie są obsługiwane przez operacje specyficzne dla arkusza blachy takie jak Odgięcie bazowe i Odgięcie krawędzi. Dlatego też musimy zbudować część używając wyciągnięć, obrotów wokół osi itp., a następnie przekształcić ją, aby utworzyć część stożkową, do której można dodać zgięcia.

Poniższe łącza ukazują sposoby budowania części arkusza blachy z użyciem tych metod.

Tematy pokrewne:



Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Porównanie metod projektowania arkusza blachy
*Komentarz:  

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:



x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2011 SP05

Funkcja wyszukiwania w obrębie pomocy w sieci Web jest w fazie testowania Beta i możliwe jest że użytkownicy napotkają okresowe opóźnienia lub przerwy w działaniu. Są to normalne zachowania w fazie testów Beta i w żadnym razie nie powodują odpowiedzialności firmy Dassault Systèmes SolidWorks Corporation ani jej licencjodawców. Tematy w obrębie pomocy internetowej nie są tematami Beta; dokumentują one SOLIDWORKS 2011 SP05.

Aby wyłączyć pomoc SOLIDWORKS w sieci Web i użyć pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy napotkane w interfejsie lub wyszukiwaniu pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z reprezentantem lokalnej pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące indywidualnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie indywidualnego tematu.