İçindekiler'i Gizle

Overview of 2D Command Line Emulator

The 2D Command Line Emulator is a SolidWorks Add-In that allows you to type commands as you would in AutoCAD.

Activating 2D Command Line Emulator

You can activate the 2D Command Line Emulator by clicking Tools, Add-Ins, and selecting SolidWorks 2D Emulator from the list of add-ins. The command line appears at the bottom of the screen when you open a document. To turn off the emulator, click Tools, Add-Ins again, and clear the SolidWorks 2D Emulator check box.

Accessing 2D Command Line Emulator Help

You can access the 2D Command Line Emulator Help by typing Help on the command line or clicking Help, 2D Command Emulator Help when the emulator is active.

Commands

The SolidWorks software supports the following AutoCAD commands. Commands beginning with an apostrophe (') can be used as Transparent Commands.

Drawing Entity Creation

POINT, LINE, ARC, CIRCLE, ELLIPSE, RECTANGLE, POLYGON, SPLINE

Other Drawing Tools

FILLET, CHAMFER, DIM, TRIM, ARRAY, ROTATE, MOVE, COPY, MIRROR, OFFSET, ERASE, 'GRID, 'ORTHO, 'SNAP, 'OSNAP

View Tools

'PAN, 'VIEW, 'ZOOM

Entity Properties

'COLOR, DDCOLOR, CHPROP

Information

MASSPROP, LIST, DIST, 'CAL

Feature Creation Tools

EXTRUDE, REVOLVE

System Tools

ALIGN, EXIT, PLOT, QSAVE, QUIT, 'REDRAW, 'REDRAWALL, SAVE, SAVEAS, U, 'UNITS

Related topics

View Toggle, Abbreviations, Repeating Commands , Transparent Commands , Function Key Toggles, Command Options , Selecting Objects , Specifying Coordinates , Previews , PropertyManagerBu başlık hakkında geribildirimde bulunun

SOLIDWORKS; dokümantasyonun sunumu, doğruluğu ve bütünlüğü hakkında geribildiriminizi almaktan memnuniyet duyar. Bu başlık ile ilgili yorum ve önerilerinizi, aşağıdaki formu kullanarak doğrudan dokümantasyon takımımıza yollayın. Dokümantasyon takımı teknik destek sorularına yanıt veremez. Teknik destek ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın.

* Gerekli

 
*Email:  
Konu:   Yardım Başlıkları Hakkında Geribildirim
Sayfa:   overview
*Yorum:  
*   Kişisel Bilgilerimin Dassault Systèmes tarafından kullanılacağının belirtildiği gizlilik politikasını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum

Yazdırma Başlığı

Yazdırılacak içeriğin kapsamını seçin:x

Internet Explorer 7'den daha eski bir tarayıcı sürümünü kullandığınızı tespit ettik. Optimize edilmiş görünüm için tarayıcınızı Internet Explorer 7 veya daha yenisine yükseltmenizi öneririz.

 Bu mesajı bir daha asla gösterme
x

Web Yardım İçerik Sürümü: SOLIDWORKS 2011 SP05

SOLIDWORKS içindeki Web yardımını devre dışı bırakmak ve onun yerine yerel yardımı kullanmak için Yardım > SOLIDWORKS Web Yardımını Kullan öğelerine tıklayın.

Web yardımı arabirimi ve araması ile ilgili karşılaştığınız sorunları lütfen yerel destek temsilcinize bildirin. Yardım başlıkları hakkında ayrı ayrı geri bildirimde bulunmak için ilgili başlığın sayfasından "Bu başlık hakkında geribildirim" bağlantısına tıklayın.