İçindekiler'i Gizle

Geometrik İlişkiler

Çizim objeleri arasında veya çizim objeleri ve düzlemler, eksenler, kenarlar veya tepe noktaları arasında geometrik ilişkiler (teğet veya dik gibi) oluşturmak için İlişki Ekle'ye art\GEOMCONS.gif (Ölçümlendirmeler/İlişkiler araç çubuğu) veya Araçlar, İlişkiler, Ekle'ye tıklayın.

Bireysel çizim objeleri oluştururken veya iki mevcut objeyi seçtiğinizde ilişkiler ekleyebilirsiniz. Varolan İlişkiler ve İlişki Ekle kesitleri tüm çizim objesi PropertyManager'larında görünür.

İlişki oluştururken en azından öğelerden birinin bir çizim objesi olması gerekir. Diğer öğeler bir çizim objesi veya çizim düzlemine yansıtıldığında bir çizgi veya yay oluşturan başka bir çizimden bir kenar, yüz, tepe noktası, orijin, düzlem, eksen veya eğri olabilir.

Ayrıca çıkarımla otomatik olarak geometrik ilişkiler oluşturabilirsiniz.

İlgili Konular

Çizim İlişkileri

3B Çizimlerde Çizim İlişkileri

SketchXpert

Çizimi Tamamen Tanımla PropertyManager

Çizimleri Tamamen TanımlamaBu başlık hakkında geribildirimde bulunun

SOLIDWORKS; dokümantasyonun sunumu, doğruluğu ve bütünlüğü hakkında geribildiriminizi almaktan memnuniyet duyar. Bu başlık ile ilgili yorum ve önerilerinizi, aşağıdaki formu kullanarak doğrudan dokümantasyon takımımıza yollayın. Dokümantasyon takımı teknik destek sorularına yanıt veremez. Teknik destek ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın.

* Gerekli

 
*Email:  
Konu:   Yardım Başlıkları Hakkında Geribildirim
Sayfa:   Geometrik İlişkiler
*Yorum:  
*   Kişisel Bilgilerimin Dassault Systèmes tarafından kullanılacağının belirtildiği gizlilik politikasını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum

Yazdırma Başlığı

Yazdırılacak içeriğin kapsamını seçin:x

Internet Explorer 7'den daha eski bir tarayıcı sürümünü kullandığınızı tespit ettik. Optimize edilmiş görünüm için tarayıcınızı Internet Explorer 7 veya daha yenisine yükseltmenizi öneririz.

 Bu mesajı bir daha asla gösterme
x

Web Yardım İçerik Sürümü: SOLIDWORKS 2011 SP05

SOLIDWORKS içindeki Web yardımını devre dışı bırakmak ve onun yerine yerel yardımı kullanmak için Yardım > SOLIDWORKS Web Yardımını Kullan öğelerine tıklayın.

Web yardımı arabirimi ve araması ile ilgili karşılaştığınız sorunları lütfen yerel destek temsilcinize bildirin. Yardım başlıkları hakkında ayrı ayrı geri bildirimde bulunmak için ilgili başlığın sayfasından "Bu başlık hakkında geribildirim" bağlantısına tıklayın.