İçindekiler'i Gizle

Yazı Tipi Seçme

Kullanılacak yazı tipi stilini ve boyutunu belirtmeye olanak tanır.

Varsayılan yazı tipini belirtmek için:

Aşağıdaki seçeneklerden seçim yapın ve Tamam'a tıklayın.

 • Yazı Tipi. Sisteminizde mevcut yazı tipi listesinden seçim yapın.

 • Yazı Tipi Stili. Listeden bir yazı tipi stili seçin. Normal, İtalik, Kalın, veya Kalın İtalik.

 • Yükseklik. Yazı tipi ölçüm sistemini Birimler veya Noktalar olarak ayarlayın.

  • Birimler seçilirse, değer, yazı tipi setinin en uzun karakterin gerçek yüksekliği olarak değerlendirilir. Birimler kutusunu işaretleyin ve yeni bir değer girin.

  • Boşluk, metin satırları arasındaki boşluk miktarıdır.

  • Noktalar seçilirse, yazı tipi yüksekliği harflerin üst ve alt çıkıntılarını içerir, böylece Birimler ile ölçülürken, karakter boyutu, karşılık gelen karakterden daha küçük olur. Kullanmak istediğiniz nokta boyutunu seçin.

 • Efektler. Dilerseniz, Üstü Çizili, Alt Çizgi veya her ikisini seçin.

 • Örnek. Örnek kutusu, yazı tipi seçimlerinizi kullanarak çeşitli karakterleri görüntüler.Bu başlık hakkında geribildirimde bulunun

SOLIDWORKS; dokümantasyonun sunumu, doğruluğu ve bütünlüğü hakkında geribildiriminizi almaktan memnuniyet duyar. Bu başlık ile ilgili yorum ve önerilerinizi, aşağıdaki formu kullanarak doğrudan dokümantasyon takımımıza yollayın. Dokümantasyon takımı teknik destek sorularına yanıt veremez. Teknik destek ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın.

* Gerekli

 
*Email:  
Konu:   Yardım Başlıkları Hakkında Geribildirim
Sayfa:   Yazı Tipi Seçme
*Yorum:  
*   I acknowledge I have read and I hereby accept the privacy policy under which my Personal Data will be used by Dassault Systèmes

Yazdırma Başlığı

Yazdırılacak içeriğin kapsamını seçin:x

Internet Explorer 7'den daha eski bir tarayıcı sürümünü kullandığınızı tespit ettik. Optimize edilmiş görünüm için tarayıcınızı Internet Explorer 7 veya daha yenisine yükseltmenizi öneririz.

 Bu mesajı bir daha asla gösterme
x

Web Yardım İçerik Sürümü: SOLIDWORKS 2012 SP05

SOLIDWORKS içindeki Web yardımını devre dışı bırakmak ve onun yerine yerel yardımı kullanmak için Yardım > SOLIDWORKS Web Yardımını Kullan öğelerine tıklayın.

Web yardımı arabirimi ve araması ile ilgili karşılaştığınız sorunları lütfen yerel destek temsilcinize bildirin. Yardım başlıkları hakkında ayrı ayrı geri bildirimde bulunmak için ilgili başlığın sayfasından "Bu başlık hakkında geribildirim" bağlantısına tıklayın.