İçindekiler'i Gizle

Çizimleri Çıkarma

Bir 2B'lu teknik resimden bir taban unsuru oluşturmak için, uygun görünümleri belirtmek amacıyla çizimleri çıkartın. Çizimler, sanki çizim bir kağıt parçasıymış gibi doğru oryantasyona otomatik olarak katlanır.

Teknik resmin hangi bölümlerinin ön görünüm, sağ görünüm, vb. için çizimler olduğunu belirtin. Ayrıca ana görünüm düzlemlerine paralel olmayan yardımcı çizimler de oluşturabilirsiniz.

Ön görünümden bir çizim çıkarmak için:

 1. Bir çizimi düzenlerken, ön görünümü oluşturan çizim objelerini seçin.

  NOT: Diğer görünümleri tanımlamadan önce bir Ön görünüm tanımlamalısınız. Kutuyla seçim, zincirle seçim yapabilir veya Ctrl tuşunu basılı tutarak objeleri tek tek seçebilirsiniz.

 2. 2B'den 3B'ye Dönüştürme araç çubuğunda Ön seçeneğine veya Araçlar, Çizim Araçları, 2B'den 3B'ye Dönüştürme, Ön seçeneklerine tıklayın.

  FeatureManager tasarım ağacında yeni bir çizim görünür.

Diğer ortogonal çizimleri çıkarmak için:

 1. Orijinal çizimi düzenlemeye devam ederken, üst, sağ, sol, alt veya arka gibi ortogonal görünümlerden birini oluşturan çizim objelerini seçin.

 2. 2B'tan 3B'ta Dönüştürme araç çubuğunda ilgili simgeye tıklayın veya Araçlar, Çizim Araçları, 2B'ta 3B'a Dönüştürme menüsünden seçin.

  FeatureManager tasarım ağacında yeni bir çizim görünür. Çizim, Ön görünümde doğru oryantasyonda katlanır.

Yardımcı çizimleri çıkarmak için:

 1. Bir çizimi düzenlerken, yardımcı görünümü oluşturan çizim objelerini seçin.

 2. Ctrl tuşunu basılı tutun ve yardımcı görünümün açısını belirtmek için, başka bir görünümde bir çizgi seçin.

 3. 2B'den 3B'ye Dönüştürme araç çubuğunda Yardımcı seçeneğine veya Araçlar, Çizim Araçları, 2B'den 3B'ye Dönüştürme, Yardımcı seçeneklerine tıklayın.

Sonra, çizimleri hizalayın.Bu başlık hakkında geribildirimde bulunun

SOLIDWORKS; dokümantasyonun sunumu, doğruluğu ve bütünlüğü hakkında geribildiriminizi almaktan memnuniyet duyar. Bu başlık ile ilgili yorum ve önerilerinizi, aşağıdaki formu kullanarak doğrudan dokümantasyon takımımıza yollayın. Dokümantasyon takımı teknik destek sorularına yanıt veremez. Teknik destek ile ilgili bilgiler için buraya tıklayın.

* Gerekli

 
*Email:  
Konu:   Yardım Başlıkları Hakkında Geribildirim
Sayfa:   Çizimleri Çıkarma
*Yorum:  
*   I acknowledge I have read and I hereby accept the privacy policy under which my Personal Data will be used by Dassault Systèmes

Yazdırma Başlığı

Yazdırılacak içeriğin kapsamını seçin:x

Internet Explorer 7'den daha eski bir tarayıcı sürümünü kullandığınızı tespit ettik. Optimize edilmiş görünüm için tarayıcınızı Internet Explorer 7 veya daha yenisine yükseltmenizi öneririz.

 Bu mesajı bir daha asla gösterme
x

Web Yardım İçerik Sürümü: SOLIDWORKS 2012 SP05

SOLIDWORKS içindeki Web yardımını devre dışı bırakmak ve onun yerine yerel yardımı kullanmak için Yardım > SOLIDWORKS Web Yardımını Kullan öğelerine tıklayın.

Web yardımı arabirimi ve araması ile ilgili karşılaştığınız sorunları lütfen yerel destek temsilcinize bildirin. Yardım başlıkları hakkında ayrı ayrı geri bildirimde bulunmak için ilgili başlığın sayfasından "Bu başlık hakkında geribildirim" bağlantısına tıklayın.