Ukryj spis treści

Rozkładanie podzespołu

Podzespół można rozłożyć na indywidualne komponenty, tym samym przenosząc komponenty w hierarchii złożenia w górę o jeden poziom.

Aby rozłożyć podzespół, należy:

  • W drzewie operacji FeatureManager kliknąć prawym przyciskiem myszy podzespół, który ma zostać rozłożony i wybrać Rozłóż podzespół. Można również wybrać ikonę podzespołu i kliknąć Edycja > Rozłóż podzespół.

    Komponenty staną się komponentami najbliższego złożenia rodzica, a podzespół zostanie usunięty. Sam dokument złożenia nie jest usuwany z folderu, w którym jest przechowywany.

    Patrz: Efekty edycji struktury złożenia, aby uzyskać więcej informacji na temat efektów na wiązania, szyki komponentów, operacje złożenia, równania i kroki rozstrzelenia.

Przykład

W tym przykładzie, gdy rozłożymy podzespół S1, komponenty P1 oraz P2 staną się komponentami złożenia najwyższego poziomu A.
Zamiast odnosić się do dokumentu podzespołu S1, złożenie A odnosi się teraz do indywidualnych dokumentów komponentów P1 oraz P2.
Wszelkie wiązania, które istnieją pomiędzy komponentami P1 oraz P2 przenoszone są do foldera Wiązania złożenia A.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Rozkładanie podzespołu
*Komentarz:  
*   I acknowledge I have read and I hereby accept the privacy policy under which my Personal Data will be used by Dassault Systèmes

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2013 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.