Skrýt obsah

Úvod do pohybových studií

Pohybové studie jsou grafickými simulacemi pohybu modelů sestavy. Do pohybové studie můžete také zahrnout vizuální vlastnosti, jako například osvětlení a perspektivu kamery.

Pohybové studie nemění model sestavy, ani jeho vlastnosti. Simulují a animují nařízený pohyb modelu. Pomocí vazeb SolidWorks vazeb můžete při modelování pohybu omezit pohyb součástí v sestavě.

V pohybové studii můžete použít správce MotionManager, uživatelské rozhraní založené na časové ose, které nabízí následující nástroje pro pohybovou studii:

Animace (k dispozici v základním softwaru SolidWorks).

Funkci Animace lze použít k animaci pohybu sestav.

  • Přidáním motorů můžete řídit pohyb jednoho nebo více dílů sestavy.
  • Pomocí klíčových bodů můžete zadat umístění součástí sestavy v různém čase. Animace používá interpolaci k určení pohybu součástí sestavy mezi klíčovými body.

Základní pohyb (k dispozici v základním softwaru SolidWorks).

Nástroj Základní pohyb můžete používat k přiblížení efektů motorů, pružin, kontaktu a gravitace v sestavách. Základní pohyb zahrnuje do výpočtu pohybu i fyzikální vlastnosti. Výpočet základního pohybu je poměrně rychlý, čehož můžete využít při vytváření prezentací s animacemi, které používají fyzikální simulace.

Motion Analysis (nástroj dostupný v rámci doplňkového modulu SolidWorks Motion ze sady SolidWorks Premium).

Motion Analysis můžete použít pro přesnou simulaci a analýzu efektů prvků pohybu na sestavu (včetně sil, pružin, tlumičů a tření). Motion Analysis používá výpočetně náročné kinematické řešiče a zahrnuje ve výpočtech vlastnosti materiálu, fyzikální vlastnosti a setrvačnost. Motion Analysis můžete také využít pro vytvoření obrázků výsledků simulace pro další analýzu.

Kromě toho můžete MotionManager použít k následujícím činnostem:
  • změně náhledů,
  • zobrazení vlastností,
  • vytvoření distribuovatelných, prezentačních animací zobrazujících pohyb sestavy.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Úvod do pohybových studií
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.