Skrýt obsah

Metody modelování tras elektrického vedení

Při navrhování systémů elektroinstalace je upřednostňovaný postup modelovat vedení jako kabelové svazky.

Oproti samostatnému modelování vodičů a kabelů má tato metoda celou řadu výhod. Umožňuje softwaru SolidWorks provádět výpočty za vás, čímž se výrazně sníží možnost chyby.

Elektrické vedení se svorkami

Nejjednodušší způsob, jak modelovat svazky kabelů, je použít svorky. Svorky můžete do sestavy umístit tak, jak je třeba. Svazek je poté veden těmito svorkami.

Použití seznamu Od/Do

Seznam Od/Do automatizuje velkou část procesu návrhu. Obsahuje všechny vodiče a kabely použité v návrhu a identifikuje typ vodiče, který se má použít, a požadovanou konektivitu.

Používání seznamu Od/Do odstraňuje nutnost zadávat data o elektrickém vedení ručně, usnadňuje proces návrhu a zlepšuje přesnost práce s elektrickým vedením.

Informace o modelování elektrického vedení jsou k dispozici v části Elektrické vodiče a kabely.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Metody modelování tras elektrického vedení
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.