Skrýt obsah

Modelování typické trasy potrubí

Typická trasa potrubí je tvořena díly trubek o různých délkách propojených koleny, odbočnými spojkami a redukcemi a ukončených přírubami. Ve stromu FeatureManager jsou rozděleny do složek Díly trasy, kde jsou trubky, a Součásti, kde jsou kolena, odbočné spojky, redukce a příruby.

V trasách potrubí se využívá pevných trubek a přímkové geometrie. Kromě trubek existuje řada součástí různých typů, které lze použít spolu s trubkami pro vytvoření potrubí.

Sestava trubky se skládá z jedné nebo více tvarovek (příruby, odbočné spojky, redukce), 3D skici a dílů trubek. 3D skica obsahuje úsečky, body a oblouky (zaoblení). Když vytvoříte sestavu trubky, aplikace Routing ji přidá do aktuální sestavy.

Nejjednodušší způsob, jak zahájit trasu potrubí, je přetáhnout přírubu na objekt, ke kterému má být trubka připojena. Po přetažení příruby začne aplikace Routing vytvářet potrubí:

  • Je-li ve skice úsečka, vytvoří se trubka.
  • Tam, kde je oblouk, vytvoří se koleno nebo ohyb.
  • Na místě, kde je bod, se vytvoří tvarovka, a sice příruba nebo odbočná spojka.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Modelování typické trasy potrubí
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.