Skrýt obsah

Zahájení trasy

Poté, co aktivujete aplikaci Routing, můžete otevřít soubor sestavy v softwaru SolidWorks a zahájit trasu.

Běžným postupem zahájení trasy je přetažení tvarovky nebo spojky z Knihovny návrhů na grafickou plochu sestavy. Na panelu nástrojů Trasa (trubka, ohebná trubice nebo elektrické vedení) klepněte na položku Začít přetažením. Potom přetáhněte koncovou tvarovku nebo spojku z Knihovny návrhů a umístěte ji do sestavy v bodě, kde má trasa začít. Aplikace SolidWorks umožňuje začít vytvářet skicu trasy a přidávat tvarovky nebo spojky jako součásti trasy.

Vytvoříte-li trasu přetažením součásti trasy, provede software automaticky následující operace:
  • Vytvoří podsestavu trasy v rámci aktivní sestavy.
  • Přesune přetaženou součást z aktivní sestavy do podsestavy trasy.
  • Vytvoří v podsestavě trasy prvek trasy.
  • Vytvoří skicu trasy.
  • Přidá do skici první úsečku vedoucí od bodu spojení přetaženého dílu.
  • Nastaví vlastnosti trasy.

Vlastnosti trasy jsou odvozeny od atributů bodů spojení počáteční součásti. Bod spojení součásti například definuje průměr a typ vedení (trubky, trubice nebo elektrického vedení). Výchozí nastavení trasy lze změnit v nabídce Vlastnosti trasy ve správci Property Manager, např. trubky nebo kolena v případě potrubí.

V případě rozvětvených tvarovek upravte po vytvoření trasy podsestavu trasy podle potřeby přidáním dalších tvarovek a součástí a jejich úpravou na body skici nebo čáry skici.

Můžete také zahájit trasu klepnutím na bod spojení součásti, která je již částí sestavy, nebo na jiný požadovaný počáteční bod (například otvor v panelu). Na panelu nástrojů Trasa (trubka, ohebná trubice nebo elektrické vedení) klepněte na položku Začít v bodě. V tomto případě součást, u které začíná trasa (pokud existuje), zůstává součástí hlavní sestavy a není zahrnuta jako díl podsestavy trasy.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Zahájení trasy
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.