Skrýt obsah

Osvědčené postupy pro konfigurace s externími referencemi

Pokud některý díl obsahuje externí reference z vícekonfiguračních sestav, doporučujeme vytvořit konfiguraci odpovídajícího dílu pro každou konfiguraci sestavy.

Pokud externí reference z více konfigurací v sestavě ovlivňují definice samostatné konfigurace dílu, při ukládání sestavy se zobrazí varování. Vztahy v poměru více:jedna (n:1) nedoporučujeme. Pouze sestavy aktualizovány naposled budou aktuální. Ostatní konfigurace sestavy budou neaktuální a když je aktivujete, jejich obnova bude trvat déle. Různé verze samostatné konfigurace dílu navíc nemají jedinečné identifikátory, takže by se mohlo stát, že bude vyrobena nebo zakoupena špatná verze.

Mezi konfigurací sestavy a konfigurací dílu proto doporučujeme vztah jedna:jedna (1:1).

Příklad

Sestava s názvem Svazek obsahuje svazek bloků s názvem Uchycení. Díl Uchycení potřebujete mít o 20 mm vyšší než svazek bloků. To znamená, že výška svazku bloků je H, výška dílu Uchycení pak H+20.
managing_cfg_data_example_H.gif

Sestava má tři konfigurace. Každá konfigurace má bloky různé velikosti, tzn. s různou hodnotou H. Uchycení je vytvořeno v kontextu sestavy a jeho výška je definována o 20 mm výše než plocha horního bloku.

Problém:

n:1 vztah – nedoporučeno

Více konfigurací sestavy odkazuje na jednu konfiguraci dílu.
Sestava: Svazek (malý) Svazek (střední)
Díl: Uchycení (výchozí) Uchycení (výchozí)
  managing_cfg_data_example_small.gif managing_cfg_data_example_med.gif
Sestava: Svazek (velký)  
Díl: Uchycení (výchozí)  
  managing_cfg_data_example_large.gif  
Konfigurace sestavy Výška (H) Konfigurace dílu Výška (H+20)
Malý 30 Výchozí 50? 65? 80?

Závisí na tom, která konfigurace sestavy je aktivní.

Střední 45
Velký 60
Aktuální data konfigurace se uloží pouze pro naposled uloženou konfiguraci sestavy, neboť výška dílu Uchycení je pro ostatní dvě konfigurace neaktuální. Pokud například aktivujete konfiguraci sestavy Velký, výška dílu Uchycení je 80. Pro konfigurace MalýStřední je tedy výška dílu Uchycení neaktuální.

Řešení:

1:1 vztah – doporučeno

Pro každou konfiguraci sestavy vytvořte odpovídající konfiguraci dílu.
Sestava: Svazek (malý) Svazek (střední)
Díl: Uchycení (krátké) Uchycení (střední)
  managing_cfg_data_example_small.gif managing_cfg_data_example_med.gif
Sestava: Svazek (velký)  
Díl: Uchycení (dlouhé)  
  managing_cfg_data_example_large.gif  
Konfigurace sestavy Výška (H) Konfigurace dílu Výška (H+20)
Malý 30 Krátké 50
Střední 45 Průměr 65
Velký 60 Dlouhé 80
Nyní má každá verze dílu Uchycení jedinečný identifikátor. Aktuální data konfigurace se ukládají pro každou konfiguraci sestavy. Čas potřebný pro přepnutí mezi jednotlivými konfiguracemi sestavy se zkrátí, protože není nutná obnova dat.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Osvědčené postupy pro konfigurace s externími referencemi
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.