Skrýt obsah

Prostředí

Prostředí poskytují vizuální pozadí pro model. V programu SolidWorks poskytují odrazy modelu. Když je aplikace PhotoView 360 aktivní, poskytují prostředí realistický zdroj světla, včetně intenzity osvělení a odrazů a vyžadují méně manipulace s osvětlením. Objekty a světla v prostředí mohou formovat odrazy na modelu a vrhat stíny na podlahu.

Prostředí se skládá z následujícího:

  • Kolem modelu se mapuje sférické prostředí, založené na přednastaveném prostředí nebo vámi vybraném obrázku.
  • 2D prostředí, které může být buď jednobarevné, může mít podobu barevného přechodu nebo vámi vybraného obrázku. Prvky prostředí se odráží v modelu, ačkoli jsou částečně zakryty pozadím. Můžete také vypnout pozadí a namísto něho zobrazit sférické prostředí.
  • 2D podlaha, na které můžete vidět stíny a odrazy. Můžete změnit vzdálenost modelu od podlahy.
Tento tip se vztahuje na zobrazování modelů na grafické ploše v programu SolidWorks nebo v okně Náhled aplikace PhotoView. Když je Pozadí nastaveno na Použít prostředí na záložce PropertyManager Upravit prostředí - Základní a přiblížíte na model, změní se měřítko pozadí spolu s měřítkem modelu. Chcete-li změnit měřítko modelu aniž by došlo ke změně měřítka pozadí, zobrazte model přes kameru.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Prostředí
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.