Skrýt obsah

Čidla

Čidla sledují vybrané vlastnosti dílů a sestav a upozorní vás, pokud se hodnoty odchylují od limitů, které jste určili.

K typům čidel patří:
Fyzikální vlastnosti Sleduje vlastnosti jako je Hmota, Objem, a Plocha.
Kóta Sleduje rozměry, které jste vybrali.
Kontrola přesahů (K dispozici jen v sestavách.) Sleduje, zda v sestavě existují přesahy mezi součástmi, které jste vybrali.
Vzdálenost (K dispozici jen v sestavách.) Sleduje kolize v sestavě mezi definovanou čárou a vybranými součástmi. Použijte například čidla vzdálenosti pro vytvoření modelu laserových detektorů polohy.
Data simulace (K dispozici v dílech a sestavách, pro použití v SolidWorks Simulation.) Monitoruje:
  • Data simulace jako napětí, síly spojek a koeficienty bezpečnosti na určitých oblastech modelu
  • Výsledky simulačních přechodových studií (nelineární, dynamické a studie pádové zkoušky).
Oznámení se objevují v určitých intervalech, aby vás informovala o následujících skutečnostech:
  • Čidla zaznamenala výstrahy
  • Čidla nejsou aktuální

Příklad oznámení:

Volitelně můžete nastavit výstrahu pro okamžité upozornění, jakmile se hodnota čidla odchýlí od limitů, které jste určili. Když čidlo spustí výstrahu, je toto čidlo označeno ve stromu FeatureManager.

Čidla a jejich aktuální hodnota se objeví ve složce Čidla ve stromu FeatureManager. Čidla jsou označena pro určení následujících podmínek:
Čidlo není kompletně definováno nebo není aktuální.
Čidlo aktivovalo výstrahu.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Čidla
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.