Skrýt obsah

SolidWorks Resource Monitor

Nástroj SolidWorks Resource Monitor sleduje zdroje, které využívá software SolidWorks nebo váš systém. Máte-li nedostatek zdrojů, zobrazí nástroj SolidWorks Resource Monitor v oznamovací oblasti panelu úloh systému Windows hlášení, která vám pomohou učinit opatření, která zabrání selhání systému nebo ztrátě dat.

Nástroj SolidWorks Resource Monitor sleduje tyto zdroje:

Zdroj Popis
Systémová paměť Součet celkové fyzické paměti RAM a velikosti stránkovacího souboru. V systému Windows se tento součet nazývá potvrzená kapacita.
GDI handly Zdroj určený pro vykreslování prvků uživatelského rozhraní na obrazovce.
Procesní paměť (pouze 32bitová verze SolidWorks)

Maximální velikost paměti, kterou má software SolidWorks k dispozici (2 GB).

U 64bitové verze softwaru SolidWorks nemá tento údaj ekvivalent, protože paměť, kterou má proces k dispozici, je omezena pouze velikostí systémové paměti.

Ikona nástroje SolidWorks Resource Monitor v oznamovací oblasti mění barvu podle dostupnosti zdrojů:

  Barva Popis
resmon_icon_green.png Zelená K dispozici je dostatek zdrojů všech typů.
resmon_icon_yellow.png Žlutý Je nedostatek jednoho nebo více zdrojů. Je třeba učinit vhodné opatření a uvolnit potřebné zdroje.
resmon_icon_red.png Červená Jeden nebo více zdrojů je téměř zcela využit. Budete-li pokračovat v práci, dojde pravděpodobně k selhání systému nebo ztrátě dat; je tedy třeba učinit opatření, která zdroje uvolní. Kromě hlášení, která monitor zobrazuje v oznamovací oblasti, zobrazí se v případě, že se pokusíte provést jakýkoli příkaz, příslušná zpráva i v softwaru SolidWorks.

Nástroj SolidWorks Resource Monitor zobrazuje hlášení, která jsou specifická pro typ zdroje, kterého je nedostatek. Abyste problém se zdrojem napravili, postupujte podle pokynů uvedených v hlášení.

Je-li například nedostatek systémové paměti, zavřete všechny programy kromě SolidWorks nebo zavřete dokumenty v SolidWorks. Je-li příliš málo dostupných popisovačů GDI, zavřete dokumenty otevřené v SolidWorks.

Chcete-li znovu zobrazit poslední hlášení, klepněte na ikonu nástroje SolidWorks Resource Monitor – resmon_icon_green.png, resmon_icon_yellow.png nebo resmon_icon_red.png – v oznamovací oblasti.
Nástroje SolidWorks Resource Monitor nemá kromě svojí ikony a hlášení jiné uživatelské rozhraní. Poklepete-li na ikonu nebo klepnete-li na ni dříve, než se zobrazí hlášení, nic se nezobrazí.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   SolidWorks Resource Monitor
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.