Ukryj spis treści

Używanie importowanych danych 2D CAD

Można używać danych 2D CAD starszego typu przez importowanie ich do SOLIDWORKS oraz można konwertować rysunki 2D CAD na modele 3D.

Importowanie danych

Do dokumentów części albo rysunku można importować pliki 2D CAD .dxf i .dwg przy użyciu Kreatora importu DXF/DWG. Pracując już w SOLIDWORKS, musimy dołączyć wymiary i powiązać relacje (polecenie Całkowicie zdefiniuj szkic pozwiązuje podstawową geometrię importowanych szkiców).

Eksportowanie danych

Można eksportować rysunki SOLIDWORKS do plików DXF/DWG, włącznie z mapowaniem obiektów do warstw i kolorów.

Warstwy

Warstwy w importowanych rysunkach 2D CAD są zachowane w SOLIDWORKS. Można mapować warstwy w rysunkach SOLIDWORKS przy ich eksportowaniu.

Bloki

Można importować bloki z oprogramowania 2D CAD, edytować bloki, zapisywać je, wstawiać wystąpienia w rysunkach SOLIDWORKS itd.

Konwersja 2D do 3D

Można importować rysunek 2D do szkicu w części SOLIDWORKS, pobierać widoki do oddzielnych szkiców dla wyciągnięcia operacji bazy, a następnie kontynuować dodawanie operacji. Proces konwersji 2D do 3D jest zwykle szybszy niż przeprojektowywanie części w SOLIDWORKS.

Rysunek 2D importowany do szkicu SOLIDWORKS… i konwertowany do modelu bryłowego 3D


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Używanie importowanych danych 2D CAD
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.