Ukryj spis treści

CircuitWorks i SOLIDWORKS Flow Simulation

Przy użyciu aplikacji CircuitWorks, dodatku do programów SOLIDWORKS Professional i SOLIDWORKS Premium, można tworzyć trójwymiarowe modele z formatów plików zapisywanych przez większość systemów wspomaganego komputerowo projektowania układów elektrycznych (ECAD). Można współpracować przy projektowaniu płytek drukowanych (PCB), które pasują i działają w złożeniach SOLIDWORKS.

Do SOLIDWORKS Flow Simulation można importować następujące pliki płytek drukowanych CircuitWorks ECAD i właściwości termiczne komponentów:
  • Gęstość elementów dielektrycznych i przewodników
  • Ciepło właściwe
  • Współczynnik przewodzenia ciepła dla płytki drukowanej
  • Współczynnik przewodzenia ciepła dla objętościowych źródeł ciepła z komponentów

W przypadku przeprowadzenia analizy termicznej w SOLIDWORKS Flow Simulation, model SOLIDWORKS używa jako odniesień zaimportowanych właściwości termicznych klienta.

Dwie opcje w drzewie Flow Simulation ułatwiają skonfigurowanie analizy dynamiki płynów (CFD) dla symulacji chłodzenia podzespołów elektronicznych:
  • Kliknąć prawym przyciskiem myszy Źródła ciepła i wybrać Importuj źródła objętościowe z modelu. Wybrać źródła ciepła do zaimportowania w części Właściwości elementu.
  • Kliknąć prawym przyciskiem myszy Płytki drukowane i wybrać Importuj płytki drukowane z modelu. Wybrać płytki drukowane do zaimportowania w części Właściwości elementu.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   CircuitWorks i SOLIDWORKS Flow Simulation
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.