Ukryj spis treści

Biblioteka komponentów

W bibliotece komponentów CircuitWorks przechowywane są modele części SOLIDWORKS, które reprezentują komponenty w danych ECAD.

Podczas otwierania pliku ECAD w CircuitWorks, CircuitWorks sprawdza, czy w bibliotece istnieją już modele SOLIDWORKS dla każdego komponentu w danych ECAD. Jeżeli model istnieje, CircuitWorks wstawia ten model podczas budowania złożenia. Jeżeli model nie istnieje, CircuitWorks tworzy nowy model komponentu przy użyciu informacji o zajmowanej powierzchni i wysokości znajdujących się w pliku ECAD i dodaje go do biblioteki. 

Przy pierwszej instalacji CircuitWorks biblioteka komponentów zawiera tylko kilka przykładowych modeli. W miarę rozbudowywania biblioteki CircuitWorks może ponownie wykorzystywać więcej modeli, co pozwala szybciej budować złożenia.

Komponenty bez istniejącego modelu są wyświetlane w drzewie CircuitWorks wraz z ikoną .

  • Użytkownik może zdefiniować sposób, w jaki CircuitWorks określa, czy komponent istnieje w bibliotece, posługując się oknem dialogowym Opcje CircuitWorks - Biblioteka.
  • Użytkownik może wybrać bazę danych wykorzystywaną przez CircuitWorks w charakterze biblioteki, posługując się oknem dialogowym Opcje CircuitWorks - Baza danych.
  • Użytkownik może zdefiniować sposób, w jaki CircuitWorks nadaje nazwy modelom SOLIDWORKS, posługując się oknem dialogowym Opcje CircuitWorks - Modele.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Biblioteka komponentów
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.