Ukryj spis treści

Korzystanie z Workgroup PDM

CircuitWorks może przeszukiwać przechowalnię SOLIDWORKS Workgroup PDM w celu odnalezienia komponentów, które mają zostać użyte w złożeniach budowanych przez tę aplikację.

Bez względu na istnienie przechowalni Workgroup PDM, CircuitWorks zawsze wyszukuje komponenty w Bibliotece komponentów podczas budowania złożenia. CircuitWorks odnosi się do pliku części w złożeniu jeżeli obydwa warunki są spełnione:
  • Rekord bazy danych istnieje w Bibliotece komponentów
  • Odpowiedni plik części istnieje w folderze Biblioteki komponentów
Jeżeli komponent nie zostanie znaleziony w Bibliotece komponentów, CircuitWorks buduje go i dodaje do Biblioteki komponentów.
Komponenty zarządzane za pośrednictwem SOLIDWORKS Workgroup PDM lub SOLIDWORKS Enterprise PDM są oznaczone ikoną .

Podczas korzystania z Workgroup PDM, CircuitWorks nadal w pierwszej kolejności sprawdza Bibliotekę komponentów. Jeżeli rekord komponentu znajduje się w bibliotece, lecz brak jest odpowiedniej części w folderze komponentów, to CircuitWorks przeszuka przechowalnię Workgroup PDM w celu odnalezienia pliku o tej samej nazwie. Jeżeli zostanie on znaleziony, CircuitWorks kopiuje ostatnią wersję pliku komponentu do lokalnego folderu PDM.

Na przykład: podczas przetwarzania pliku ECAD zawierającego komponent o nazwie 0805R o numerze części 1412261, CircuitWorks poszukuje pliku 0805R_1412261,sldprt w folderze komponentów Biblioteki komponentów. Jeżeli plik nie zostanie znaleziony, a integracja Workgroup PDM jest włączona, CircuitWorks przeszukuje przechowalnię Workgroup PDM w celu odnalezienia pliku 0805R_1412261.sldprt. Jeżeli zostanie on znaleziony, CircuitWorks kopiuje ostatnią wersję tego pliku z przechowalni do folderu PDM użytkownika. CircuitWorks następnie odnosi się do tej lokalnej kopi w złożeniach, które tworzy.
CircuitWorks nie aktualizuje Biblioteki komponentów z wykorzystaniem plików, które kopiuje z przechowalni Workgroup PDM.
Lokalizacja folderu komponentów Biblioteki komponentów jest ustawiana w oknie Opcje CircuitWorks - Modele, a folderu lokalnego Workgroup PDM w oknie Opcje CircuitWorks - Biblioteka.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Korzystanie z Workgroup PDM
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.