Ukryj spis treści

Wymiana danych SLDXML

Aplikacja SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE umożliwia zapisywanie swoich projektów w plikach o rozszerzeniu .SLDXML. Pliki .SLDXML zawierają dane pozwalające na tworzenie plików i części SOLIDWORKS.

Istnieją dwie metody wczytywania danych z plików .SLDXML do plików SOLIDWORKS:

 • Otworzyć plik .SLDXML w SOLIDWORKS i wczytać następujące dane do nowego pliku części lub złożenia SOLIDWORKS:
  • Geometria modelu 3D
  • Struktura złożenia
  • Kolory przypisane do geometrii

  Struktura złożenia pojawi się w drzewie operacji FeatureManager w SOLIDWORKS z kolorami reprezentującymi stan wyświetlania modelu.

 • Skorzystać z rozszerzonych możliwości wymiany danych SLDXML za pomocą dodatku SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE Smartlink. Dodatek umożliwia odczytanie danych dodatkowych z projektów utworzonych przy pomocy aplikacji SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE. Można użyć tych danych, aby utworzyć:
  • Szkice
  • Wiązania złożenia
  • Bloki szkicu z obiektów szkicu

  W drzewie operacji FeatureManager szkice pojawiają się w odpowiedniej hierarchii. Jeśli plik o rozszerzeniu .SLDXML zawiera elastyczne lub sztywne grupy szkicu, można wybrać odczytanie obiektów szkicu jako bloki. Powiązania szkicu utworzone w aplikacji SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE są mapowane do odpowiednich powiązań szkicu w szkicu SOLIDWORKS. Podobnie, wszystkie elementy szkicu są mapowane do odpowiadających elementów szkicu SOLIDWORKS.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Wymiana danych SLDXML
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.