Ukryj spis treści

Pogrubienie

Tworzy operację bryłową przez pogrubienie jednej lub więcej przylegających powierzchni.

Jeżeli powierzchnia, którą chcemy pogrubić składa się z wielu przyległych powierzchni, należy w pierwszej kolejności połączyć te powierzchnie, przed pogrubieniem powierzchni.

Aby pogrubić powierzchnię, należy:

 1. Kliknąć Pogrub na pasku narzędzi Operacje lub kliknąć Wstaw > Dodanie/Baza > Pogrub.
 2. W części Parametry pogrubiania, należy wykonać następujące czynności:
  • W obszarze graficznym wybrać Powierzchnię do pogrubieniasurface.png.
  • Przeanalizować podgląd i wybrać, którą stronę powierzchni chcemy pogrubić, jak pokazane poniżej.
   Pogrubienie strony 1offset_above.png
   Pogrubienie obydwu stron
   Pogrubienie strony 2
  • Wprowadzić Grubość . Należy zauważyć, że po wybraniu Pogrubienie obydwu stron określona wartość Grubość zostanie dodana do obydwu stron.
   Aby utworzyć bryłę należy kliknąć Utwórz bryłę z zamkniętej objętości. Opcja ta jest dostępna tylko jeżeli utworzono objętość, która jest całkowicie zamknięta powierzchniami.
 3. Kliknąć OK.

  Pierwotna powierzchnia Pogrubiona powierzchniaWyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Pogrubienie
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.