Ukryj spis treści

Menedżer właściwości PropertyManager Utwórz część z bloku

W złożeniach można tworzyć części z bloków w szkicach układu.

Aby utworzyć część z bloku, należy:

  1. Kliknąć Utwórz część z bloku (pasek narzędzi Narzędzia układu).
  2. Wybrać jeden lub więcej bloków ze szkicu układu.
  3. Dokonać wyborów w menedżerze właściwości PropertyManager zgodnie z poniższym opisem.
  4. Kliknąć .

    Dla każdego bloku, w drzewie operacji FeatureManager pojawi się część zawierająca wybrany blok. Nazwa części jest taka sama jak nazwa bloku. Nawiasy kwadratowe wokół nazwy części sygnalizują, że jest to komponent wirtualny. Oznacza to, że jest on zapisywany w pliku złożenia, a nie w plikach zewnętrznych.

    Część tą można otworzyć aby dodać operacje, takie jak wyciągnięcia, zaokrąglenia itp. poprzez kliknięcie jej prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji Otwórz część (kontekstowy pasek narzędzi).

Wybrane bloki

Wybrane bloki Wyszczególnia bloki, które zostały wybrane.

Powiązanie blok do części

Rzutuj Tworzy część, która jest rzutowana z płaszczyzny bloku w szkicu układu, lecz nie jest powiązana z nią współplanarnie. W złożeniu można przeciągać tą część w kierunku normalnym do płaszczyzny bloku.
Na bloku Dokonuje powiązania współplanarnego części z płaszczyzną bloku w szkicu układu.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Menedżer właściwości PropertyManager Utwórz część z bloku
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.