Ukryj spis treści

Opcje systemu - Kolory

Możemy ustawić kolory w interfejsie użytkownika, używane w: tłach, papierze rysunku, stanie szkicu, wymiarach, adnotacjach, itd.

W zależności od możliwości karty graficznej użytkownika, aby zastosować oświetlenie, cienie, odbicia, itd. do modeli w obszarze graficznym. Wybrane kolory systemowe współdziałają z tymi narzędziami.

Aby ustawić kolory systemowe, należy:

Kliknąć OpcjeTool_Options_Standard.gif (pasek narzędzi Standard) lub Narzędzia > Opcje, wybrać Kolory i wybrać z poniższych opcji.

Kliknąć Resetuj, aby przywrócić fabryczne ustawienia domyślne dla wszystkich opcji systemu lub tylko dla opcji na tej stronie.

Bieżący schemat kolorów

Można wybrać jeden z trzech schematów podświetlania (Niebieski, Zielony i Pomarańczowy) lub utworzone i zapisane dostosowane schematy kolorów.
Aby ułatwić zidentyfikowanie operacji źródłowej w szyku, wystąpienia szyku są podświetlone w kolorze Wybrany element 1, elementy źródłowe w kolorze Wybrany element 2.

Ustawienia schematu kolorów

Można wybrać element z listy, aby wyświetlać jego kolor. Kliknąć Edycja, aby zmienić kolor.

Wygląd domyślny Nazwa bieżącego wyglądu domyślnego. Łączy z pomocą na temat domyślnego wyglądu.
Domyślna scena Nazwa bieżącej sceny domyślnej. Łączy z Pomocą na temat domyślnej sceny.
Wygląd tła Wybrać jedną z opcji:

Użyj tła sceny dokumentu

Tło sceny, które jest zapisane z dokumentem jest używane kiedy jest on otwarty w SOLIDWORKS.

Zalecamy ustawienie sceny dla modelu a następnie wybranie tej opcji. SOLIDWORKS dostarcza sceny z tłami od gładkiego białego do wnętrz fabrycznych. Przy włączonej opcji RealView, sceny SOLIDWORKS dostarczają oświetlenie oraz odbicia tła. Można ustawić domyślną scenę, która pojawia się z każdym nowym modelem, poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy sceny w Okienku zadań i wybranie Ustaw jako scena domyślna.

Zwykły

Schemat kolorów wybrany dla Tła okienka ekranu jest używany jako kolor tła.

Gradient

Schemat kolorów wybrany dla Górny kolor gradientu i Dolny kolor gradientu jest używany jako kolor tła.

Plik obrazu

Różne pliki tła są dostarczone wraz z aplikacją. Te które są zapisane jako schematy odpowiadają schematom kolorów wyszczególnionym w Bieżącym schemacie kolorów. Należy przeglądać w poszukiwaniu pliku systemowego lub jakiegokolwiek innego pliku obrazu.

Określenie Pliku obrazu jest nadrzędne w stosunku do schematów na liście Bieżący schemat kolorów.
Aby wyświetlić obraz TIFF jako tło, ustawić Wygląd tła na jedną z następujących opcji:
  • Zwykły
  • Gradient
  • Plik obrazu

Zapisz jako schemat

Zapisuje zestaw zdefiniowanych przez użytkownika kolorów. Po zapisaniu schematu kolorów możemy go wybrać z Bieżący schemat kolorów.

Dodatkowe opcje

Użyj określonego koloru dla koloru papieru rysunków Zastosowuje kolory wybrane dla Rysunki, kolor papieru, Rysunki, widoczne krawędzie modelu i Rysunki,ukryte krawędzie modelu, dla arkuszy rysunku.
Użyj wybranego koloru dla trybu Cieniowany z krawędziami Zastosowuje określony kolor dla krawędzi modelu kiedy model jest wyświetlany w trybie Cieniowany z krawędziami Tool_Shaded_With_Edges_View.gif. Określić kolor dla Krawędzie w trybie Cieniowany z krawędziami w części Ustawienia schematu kolorów. Kiedy opcja ta jest wyczyszczona, krawędzie mają ten sam kolor co model ale są nieco ciemniejsze.
Użyj wybranych kolorów podczas edycji części w złożeniach Zastosowuje określone kolory do ścian, operacji i obiektów części w złożeniach. Kiedy opcja ta jest wyczyszczona, określone kolory mają zastosowanie do nazw części w drzewie operacji FeatureManager. Można określić kolory dla Złożenie, edytowana część, Złożenie, nie edytowane części i Złożenie, niewidoczne linie edytowanej części w części Ustawienia schematu kolorów.
Użyj określonego koloru dla zmienionych wymiarów rysunku przy otwieraniu Zastosowuje określony kolor dla wymiarów, które uległy zmianie od ostatniego zapisania rysunku. Po zapisaniu i zamknięciu rysunku ze zmienionymi wymiarami, ich wyróżnienie jest resetowane.
Aby zobaczyć zmienione wymiary, najpierw należy zapisać w oprogramowaniu SOLIDWORKS wersji 2012 lub nowszej część lub złożenie oraz rysunek.
Otoczki Ustawia przezroczystość komponentów otoczki. Należy wybrać jedną z poniższych opcji:

Półprzezroczyste

Wszystkie otoczki stają się półprzezroczyste.

Nieprzezroczyste

Wszystkie otoczki stają się nieprzezroczyste.

Bez zmian

Zachowuje indywidualne ustawienia przezroczystości komponentów dla każdej otoczki.

Przejdź do kolorów z dokumentu Jeżeli część lub złożenie jest otwarte przy ustawianiu opcji kolorów, można przejść do opcji Wyświetlanie modelu na karcie Właściwości dokumentu, aby ustawić kolory operacji dla modeli.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Opcje systemu - Kolory
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.