Ukryj spis treści

Otoczki złożenia

Otoczka złożenia to szczególny rodzaj komponentu złożenia. Otoczki spełniają dwie główne funkcje. Otoczek można używać jako komponentów odniesienia oraz jako narzędzi zaznaczania.

Otoczki są ignorowane w globalnych operacjach złożenia, takich jak lista materiałów oraz właściwości masy.

Jeśli kopiujemy, tworzymy lustro lub szyk otoczki, powstały komponent jest również otoczką.

Następujące ikony określają komponenty otoczki w drzewie operacji FeatureManager:
FM_envelope_part.png Część otoczki
FM_envelope_assembly.png Podzespół otoczki

Otoczki jako komponenty odniesienia

Otoczek można używać jako komponenty odniesienia. Dodane komponenty, które nie pasują do złożenia, można przekształcić w otoczki, które pozwalają wyobrazić sobie, w jaki sposób zmienić rozmiar i ustawić pozycję funkcjonalnych komponentów złożenia.

Na przykład, załóżmy, że projektujemy złożenie płytki drukowanej, która ma zostać wykorzystana jako podzespół drukarki.
envelopes_S-H_hidden.png
Można wstawić dolną pokrywę drukarki jako otoczkę, aby się do niej odnieść podczas projektowania złożenia płytki drukowanej. Ponieważ pokrywa jest otoczką, nie znajduje się na liście materiałów złożenia płytki drukowanej i nie jest uwzględniana w obliczeniach właściwości masy.
envelopes_S-H_shown.png

Otoczki domyślnie wyświetlane są jako błękitne przezroczyste obiekty.

Otoczki jako narzędzia zaznaczenia

Otoczki umożliwiają zaznaczanie, pokazywanie lub ukrywanie komponentów w zależności od ich umiejscowienia względem objętości otoczki (wewnątrz, na zewnątrz lub w poprzek). Otoczki można użyć samej w sobie do szybkiej zmiany widoczności komponentów złożenia lub do zaznaczenia komponentów do innych operacji edycji, takich jak wygaszanie, kopiowanie lub usuwanie. Za pomocą funkcji Zaznaczanie zaawansowane można użyć otoczki w połączeniu z innymi charakterystykami komponentu do zaznaczenia komponentów. Patrz Zaawansowany wybór komponentów.

Na przykład w tym złożeniu linii produkcyjnej otoczka została dodana w celu przedstawienia stacji, gdzie stoi pracownik podczas pracy przy linii produkcyjnej.
envelope_example_production_line_1.gif
Otoczki można użyć do upewnienia się, że zapewniono wystarczająco dużo miejsca do pracy. Na przykład można wykorzystać narzędzia zaznaczania otoczki do pokazania tylko komponentów znajdujących się wewnątrz otoczki.
envelope_example_production_line_2.gif

Otoczkę można utworzyć w osobnym dokumencie części i wstawić ją do złożenia lub utworzyć ją w kontekście złożenia. Komponent otoczki musi być objętością bryłową (a nie skorupą). Dzieje się tak ponieważ wybór za pomocą otoczek opiera się o przenikanie pomiędzy funkcjonalnymi komponentami złożenia a komponentem otoczki. Nie jest on oparty o zamknięcie komponentów wewnątrz ramki granicznej komponentu otoczki.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Otoczki złożenia
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.