Ukryj spis treści

Operacje złożenia

W złożeniu można utworzyć operacje, które istnieją tylko w złożeniu. My decydujemy, których części ma dotyczyć operacja poprzez ustawienie jej zakresu. Można utworzyć szyk operacji złożenia w taki sam sposób, jak tworzymy szyk operacji w części.

Należy użyć operację złożenia, jeśli operacja została dodana po złożeniu komponentów oraz jeśli ma wpływ na więcej niż jeden komponent. Na przykład: operacji złożenia można używać przy operacjach usuwania materiału po złożeniu komponentów. Patrz Przykłady operacji złożenia.

Kiedy chcemy dodać operację do pojedynczego komponentu w złożeniu, lepiej jest utworzyć operację w części a nie w złożeniu. Aby tego dokonać, można wykonać jedną z poniższych czynności:
  • Edytować część w kontekście.
  • Utworzyć operację w złożeniu a następnie rozpowszechnić ją do części wybierając Rozpowszechnij do części w menedżerze PropertyManager.

Pomimo, że nie jest to wymogiem, dobra praktyka zaleca, aby w pełni zdefiniować pozycje komponentów złożenia lub unieruchomić ich lokalizacje, zanim dodamy operacje złożenia. Pomaga to zapobiegać niespodziewanym rezultatom jeżeli komponenty te będą przenoszone później.

Operacje złożenia i Projektowanie góra-dół.

Operacje złożenia nie są skojarzone z projektowaniem od góry w dół. Geometria części (w plikach części i rysunkach) nie jest definiowana przez geometrię w złożeniu (przy użyciu szkicu układu, innych części, itd.). Nie są tworzone odniesienia zewnętrzne.

Na przykład, otwory w komponentach złożenia takich jak łożyska, koła zębate i komponentach z otworami na śruby są produkowane w częściach przed ich złożeniem. Dla tych przypadków, należy utworzyć otwory w dokumentach części. Jeżeli następnie chcemy zdefiniować lokalizację tych otworów w oparciu o geometrię złożenia, na przykład używając szkicu układu lub geometrii innej części, będzie to projektowanie od góry w dół.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Operacje złożenia
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.