Ukryj spis treści

Kolor i wygląd części

Możemy zastosować kolor i właściwości optyczne do całej części lub do wybranych ścian, operacji (włączając powierzchnie i krzywe) bądź obiektów. Możemy również modyfikować kolor manipulując wyglądem cieniowanym modelu.

Polecenie Wyglądy wyświetla kolory ścian, operacji, obiektów oraz części i stanowi skrót do edycji wyglądów. Można zobaczyć hierarchię kolorów rozwijając polecenie. Wybory kolorów dokonane w menedżerze właściwości PropertyManager Wyglądy przewyższają kolory ustawione na karcie Właściwości dokumentu.

Zmienianie cieniowania części

Aby zmienić cieniowany wygląd części, należy:

 1. Kliknąć Opcje (pasek narzędzi Standard) lub Narzędzia > Opcje .
 2. Na karcie Właściwości dokumentu, należy kliknąć Wyświetlanie modelu.
 3. W części Kolory modelu/operacji, wybrać Cieniowanie.
 4. Kliknąć Edycja i wybrać kolor z palety Kolor lub kliknąć Zdefiniuj kolory niestandardowe i zdefiniować kolor o nowym odcieniu lub barwie.
 5. Kliknąć OK, aby zamknąć paletę Kolor i kliknąć OK, aby zamknąć okno dialogowe Właściwości dokumentu - Wyświetlanie modelu.

Zmienianie koloru i wyglądu wybranych ścian, operacji lub obiektów

Aby zmienić kolor i wygląd wybranych ścian, operacji lub obiektów, należy:

 1. Należy wykonać jedną z poniższych czynności:
  1. Wybrać ścianę w obszarze graficznym lub wybrać operację bądź obiekt w drzewie operacji FeatureManager. Aby wybrać wiele elementów, należy przytrzymać klawisz Ctrl w czasie dokonywania wyborów.
  2. Kliknąć przycisk Edytuj wygląd (pasek narzędzi Standard) lub Edycja > Wygląd > Wygląd.

  - lub -

  1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy ścianę, operację lub obiekt i wybrać Wyglądy .
  2. Należy wybrać element, którego wygląd chcemy zmienić.
 2. Dokonać wyborów w menedżerze właściwości PropertyManager Wyglądy.
 3. Kliknąć .

  Wybrane wszystkie operacje w modelu.  Kolor zastosowany do wszystkich operacji  Kolor zastosowany do wybranych operacji Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Kolor i wygląd części
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.