Ukryj spis treści

Metody projektowania (Projektowanie od dołu w górę i od góry w dół)

Złożenia można utworzyć wykorzystując metodę projektowania od dołu w górę, projektowania od góry w dół lub kombinację tych metod.

Projektowanie od dołu w górę

Projektowanie od dołu w górę jest metodą tradycyjną. Najpierw projektuje się i modeluje części a następnie wstawia je do złożenia i używa wiązań, aby umieścić część. Aby zmienić części, należy edytować je indywidualnie. Zmiany te są następnie widoczne w złożeniu.

Projektowanie od dołu w górę jest zalecaną techniką dla uprzednio skonstruowanych, gotowych części lub standardowych komponentów jak narzędzia, koła pasowe, silniki, itd. Części te nie zmieniają kształtu ani rozmiaru w zależności od projektu chyba że wybierzemy inny komponent.

Projektowanie od góry w dół

Projektowanie od góry w dół zwane jest również „projektowaniem w kontekście” w Pomocy SOLIDWORKS.

W Projektowaniu od góry w dół kształty, rozmiary i lokalizacje części mogą być zaprojektowane w złożeniu. Na przykład:

  • Można modelować wspornik dla silnika tak, aby był zawsze w prawidłowym rozmiarze dla silnika nawet po przeniesieniu samego silnika. SOLIDWORKS automatycznie zmieni rozmiar wspornika. Możliwość ta jest szczególnie pomocna dla części takich jak wsporniki, umocowania i obudowy, których celem jest przytrzymywanie innych części w prawidłowych pozycjach. Można również użyć projektowania od góry w dół na pewnych operacjach (takich jak kołki bazujące) w częściach projektowanych od dołu w górę.
  • Projekt kopiarki może być ułożony w szkicu układu, którego elementy reprezentują różne elementy kopiarki. Komponenty 3D będą utworzone w oparciu o tenże szkic. Przy przenoszeniu lub zmienianiu rozmiaru elementów w szkicu, SOLIDWORKS automatycznie przeniesie lub zmieni rozmiar komponentów 3D w złożeniu. Szybkość i elastyczność szkicu pozwala na wypróbowanie kilku wersji projektu przed zbudowaniem trójwymiarowej geometrii i dokonywanie wielu typów zmian w jednej centralnej lokalizacji.

Zaletą projektowania od góry w dół jest mniejsza ilość powtarzania pracy przy zmianie projektu. Części wiedzą jak się aktualizować w oparciu o sposób w jaki zostały utworzone.

Technik projektowania od góry w dół można używać odnośnie do pewnych operacji części, całych części lub całych złożeń. W praktyce projektanci typowo używają technik od góry w dół, aby rozplanować złożenia i uchwycić kluczowe aspekty części specyficznych dla ich złożeń.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Metody projektowania (Projektowanie od dołu w górę i od góry w dół)
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.