Ukryj spis treści

Konfiguracje z tabeli konfiguracji

Tabela konfiguracji umożliwia budowę wielu konfiguracji części lub złożeń poprzez wyszczególnienie parametrów w osadzonym arkuszu Microsoft Excel.

Tabela konfiguracji jest zapisywana w dokumencie modelu i nie posiada łącza do pierwotnego pliku programu Excel. Zmiany dokonywane w modelu nie znajdują odzwierciedlenia w pierwotnym pliku programu Excel. Aczkolwiek można połączyć dokument modelu z plikiem Excel.

Aby używać tabeli konfiguracji, w systemie musi być zainstalowany program Microsoft Excel.

Części

Można sterować następującymi elementami w tabeli konfiguracji części:
  • wymiary i stan wygaszenia operacji, rozmiar otworów z Kreatora otworów
  • właściwości konfiguracji, włączając numer części na liście materiałów, konfiguracje wyprowadzone, równania, relacje szkicu, komentarze, materiały i właściwości dostosowane

Złożenia

Można sterować następującymi parametrami w tabeli konfiguracji złożenia:
  • komponenty - stan wygaszenia, konfiguracja odniesienia, pozycja ruchoma albo nieruchoma
  • operacje złożenia - wymiary, stan wygaszenia, rozmiar otworów z Kreatora otworów
  • wiązania - wymiary wiązań odległości i kątowych, stan wygaszenia
  • właściwości konfiguracji – numer części i wyświetlanie na liście materiałów (gdy używane jako podzespół), konfiguracje wyprowadzone, równania, relacje szkicu, komentarze, właściwości dostosowane, stany wyświetlania


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Konfiguracje z tabeli konfiguracji
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.