Ukryj spis treści

Elastyczne podzespoły

Domyślnie utworzony podzespół jest sztywny. W obrębie złożenia rodzica podzespół zachowuje się jako pojedynczy element i jego komponenty nie poruszają się względem siebie. Podzespoły można uczynić elastycznymi. Pozwala to na przenoszenie indywidualnych komponentów podzespołu w ramach złożenia rodzica.

Przykładem korzyści płynących z tej funkcji jest ruch komponentów podzespołu tłoka w złożeniu silnika. Możliwe jest przemieszczanie indywidualnych komponentów tłoka przy jednoczesnym ich grupowaniu jako podzespół.

Należy pamiętać o następujących zagadnieniach w odniesieniu do podzespołów elastycznych:

Wiązania Wiązania w podzespole elastycznym są rozwiązywane jednocześnie z wiązaniami złożenia rodzica. Dlatego też przeniesienie lub obrócenie komponentu podzespołu nie narusza wiązań w podzespole lub jego rodzicu. Komponent porusza się tylko w stopniach swobody zgodnie z jego wiązaniami.
Wiele wystąpień Możemy wstawić więcej niż jedno wystąpienie danego podzespołu w tej samej konfiguracji rodzica. Niektóre wystąpienia mogą być sztywne, a inne elastyczne. Różne wystąpienia mogą mieć różne położenia komponentów podzespołu.

Uelastycznianie podzespołu

Aby uczynić podzespół elastycznym, należy:

 1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy komponent w drzewie operacji FeatureManager i wybrać Właściwości komponentu.
 2. W części Rozwiąż jako wybrać Elastyczne, a następnie kliknąć OK.

  Opcja Elastyczne jest niedostęna dla podzespołów odciążonych.

  W drzewie operacji FeatureManager ikona zmienia się na , aby wskazać że podzespół jest elastyczny.

Przełączanie między stanami elastycznymi i sztywnymi

Można przełączać pomiędzy opcjami stanu elastycznego i sztywnego dla podzespołów z paska skrótów podzespołów.

Aby zamienić sztywny podzespół na elastyczny, należy:

 1. Otworzyć złożenie, do którego należy sztywny podzespół.
 2. W drzewie operacji FeatureManager wybrać i kliknąć sztywny podzespół i kliknąć Elastyczny lub sztywny fm_subassembly_flexible_from_rigid2.png.

  Można również kliknąć Elastyczny lub sztywny assemtb_40.png (pasek narzędzi Złożenie).

  Aby usztywnić elastyczny podzespół, wybrać go i kliknąć Elastyczny lub sztywny fr_subassembly_from_flex_to_rigid.png.

  Dla modeli z wieloma konfiguracjami, metoda ta ma wpływ jedynie na aktywną konfigurację.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Elastyczne podzespoły
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.