Ukryj spis treści

Swobodne formowanie

Operacja swobodnego formowania modyfikuje ściany obiektów bryłowych lub powierzchniowych. W danej chwili można modyfikować tylko jedną ścianę, która może mieć dowolną liczbę boków. Projektanci posiadają bezpośrednią, interaktywną kontrolę nad deformacjami poprzez utworzenie krzywych kontroli i punktów kontrolnych, a następnie naciskanie i pociąganie punktów kontrolnych w celu zmodyfikowania ściany. Aby powiązać kierunek naciskania i pociągania, należy użyć triady.

Można utworzyć ścianę o czterech bokach wykonując rzutowanie szkicu z wykorzystaniem linii podziałowych na dowolną ścianę. Im ściana jest bardziej zbliżona do prostokąta, bym bardziej symetryczne są wyniki. Funkcja ta jest szczególnie użyteczna przy stosowaniu swobodnego formowania do wygładzania zmarszczek na powierzchniach.

Swobodne formowanie pozwala na bardziej bezpośrednią kontrolę w porównaniu z operacjami deformacji. Swobodne formowanie zaspokaja potrzeby projektantów produktów konsumenckich, stosujących krzywizny we wzornictwie.

Operacje swobodnego formowania nie wpływają na topologię modelu, ponieważ nie tworzą dodatkowych ścian.
Uchwyt wędki - bez rękojeści Rękojeść utworzona przy użyciu operacji swobodnego formowania.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Swobodne formowanie
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.