Ukryj spis treści

Wiązania

Wiązania tworzą zależności geometryczne pomiędzy komponentami złożenia. Kiedy dodajemy wiązania, definiujemy dozwolone kierunki liniowego lub obrotowego ruchu komponentów. Możemy przenieść komponent w ramach jego stopni swobody, wizualizując zachowanie złożenia.

Niektóre przykłady to:
  • Wiązanie wspólne wymusza współplanarność dwóch ścian planarnych. Ściany te mogą się poruszać wzdłuż siebie wzajemnie ale nie mogą być odsuwane od siebie.
  • Wiązanie koncentryczne wymusza koncentryczność dwóch ścian cylindrycznych. Ściany mogą się poruszać wzdłuż wspólnej osi ale nie mogą być odsunięte od tej osi.

Wiązania są traktowane jako system. Kolejność, w jakiej dodawane są wiązania nie ma znaczenia. Wszystkie wiązania są rozwiązywane w tym samym czasie. Można wygaszać wiązania na tej samej zasadzie że można wygaszać operacje.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Wiązania
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.