Ukryj spis treści

Drukuj3D

Jeśli lokalnie dostępna jest drukarka 3D, można użyć opcji Drukuj3D, aby drukować trójwymiarowe prototypy modeli.

Aby uzyskać dostęp do lokalnej drukarki 3D, w dokumencie części lub złożenia, należy kliknąć Plik > Drukuj3D.

W przypadku, gdy producent danej drukarki 3D wykorzystuje interfejs API drukowania SOLIDWORKS 3D, zostanie wyświetlone okno dialogowe drukowania i szybkiego prototypowania 3D ułatwiające wykonanie wydruku.

Jeśli drukarka 3D ma sterownik obsługiwany przez system operacyjny Microsoft Windows 8.1, zostanie wyświetlony menedżer właściwości PropertyManager Drukuj3D.

Obsługa drukowania 3D w systemie Microsoft Windows wykorzystuje oparty na języku XML format danych o nazwie 3D Manufacturing Format (3MF). Oprogramowanie obsługujące ten format przekształca własne dane do formatu 3MF i wysyła je do bufora drukowania systemu operacyjnego w celu wykonania wydruku 3D.

Przed wdrożeniem formatu 3MF drukowanie 3D wymagało:

  • Projektowania CAD w celu utworzenia parametrycznego modelu bryłowego, który można łatwo skalować.
  • Sprawdzenia siatki po wyeksportowaniu modelu z programu CAD.
  • Umieszczenia siatki za pomocą dostosowanego programu w celu zoptymalizowania siatki do drukowania 3D.
  • Przygotowania drukowania, w tym określenia specyfikacji tacy używanej jako podstawa drukowania, podpór do zwisających części materiału, gęstości oraz jakości wydruku.
  • Drukowania przy użyciu aplikacji, która komunikuje się z drukarką podczas drukowania modelu 3D.

Przy użyciu sterownika drukarki dla systemu Windows 8.1 można przejść bezpośrednio z modelu do wydruku 3D. Po otwarciu projektu CAD w SOLIDWORKS należy otworzyć menedżera właściwości PropertyManager Drukuj3D, który umożliwia:

  • Wybranie drukarki z listy dostępnych drukarek używających sterownika dla systemu Windows 8.1.
  • Zorientowanie modelu w objętości wydruku zdefiniowanej dla wybranej drukarki.
  • Wybranie opcji drukowania, takich jak jakość, procentowe wypełnienie (gęstość), podpory czy podstawa.
  • Wydrukowanie modelu przez kliknięcie .


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Drukuj3D
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.