Ukryj spis treści

Skale

Możemy skalować część lub model powierzchniowy względem jego środka ciężkości, początku układu współrzędnych modelu lub układu współrzędnych.

Polecenie Skala dokonuje skalowania tylko geometrii modelu, do użycia w eksporcie danych, wgłębieniach itd. Nie skaluje ona wymiarów, szkiców ani geometrii odniesienia. W częściach wieloobiektowych możemy skalować jeden lub więcej obiektów.

Operacja Skala ma te same cechy jak każda inna operacja w drzewie operacji FeatureManager: manipuluje ona geometrią, lecz nie zmienia definicji operacji, które zostały utworzone przed jej dodaniem. Aby tymczasowo przywrócić model do rozmiaru sprzed skalowania, możemy przewinąć wstecz, lub wygasić operację Skaluj.

Pierwotna część Niejednorodne skalowanie
   
Oryginalna część wieloobiektowa pokazująca wybrany obiekt do skalowania
   
Jednorodne skalowanie Niejednorodne skalowanie


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Skale
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.