Ukryj spis treści

Sceny

Sceny dostarczają wizualne tło za modelem. W SOLIDWORKS, dostarczają one odbicia na modelu. Z dodanym PhotoView 360, sceny dostarczają realistyczne źródło światła, włącznie z iluminacją i odbiciami, wymagając mniej manipulacji oświetlenia. Obiekty i światła w scenie mogą formować odbicia na modelu i mogą rzucać cienie na podłogę.

Scena składa się z:

  • Środowisko sferyczne bazujące na wstępnie ustawionej scenie lub wybranego obrazu, mapowanego wokół modelu.
  • Tło dwuwymiarowe, które może być jednobarwne, gradientem koloru lub wybranym obrazem. Pomimo że elementy środowiska są częściowo zasłonięte tłem, odbijają się one w modelu. Można również wyłączyć tło i ukazać zamiast niego środowisko sferyczne.
  • Dwuwymiarowa podłoga, na której widać cienie i odbicia. Można zmieniać odległość modelu od podłogi.
Ta porada ma zastosowanie dla przeglądania modeli w obszarze graficznym SOLIDWORKS lub w oknie Podgląd PhotoView. Kiedy dla opcji Tło jest wybrane ustawienie Użyj środowiska na karcie menedżerze właściwości PropertyManager Edytuj scenę - Podstawowy i powiększamy model, skala tła zmienia się wraz ze skalą modelu. Aby zmienić skalę modelu bez zmieniania skali tła, należy oglądać model przez kamerę.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Sceny
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.