Ukryj spis treści

Sceny i oświetlenie

Sceny i ich schematy oświetlenia są ściśle powiązane. Oświetlenie w SOLIDWORKS działa inaczej niż w PhotoView 360.

Źródła oświetlenia sceny

Oświetlenie sceny SOLIDWORKS tworzą światła z otoczenia i kierunkowe. Oświetlenie w PhotoView 360 pochodzi z podstawowego oświetlenia PhotoView 360 (środowisko sceny). Środowisko sceny to HDR (High Dynamic Range) to obraz, które otacza scenę jako kula, tworząc realistyczne światła i odbicia. Oświetlenie PhotoView 360 jest widoczne tylko podczas podglądu lub przy ostatecznym renderowaniu modelu. Światła z otoczenia, jak i kierunkowe w scenach SOLIDWORKS naśladują podstawowe oświetlenie PhotoView 360 .

Oświetlenie sceny może pochodzić z następujących źródeł:

Widoczne w Typ światła
Grafiki SOLIDWORKS Open GL i RealView Światło z otoczenia, światła ogniskowe, punktowe i kierunkowe i światło słoneczne.
PhotoView 360 Oświetlenie podstawowe PhotoView 360, światła ogniskowe, punktowe i kierunkowe oraz światło słoneczne.

Po zastosowaniu nowej sceny do modelu, światła z otoczenia i kierunkowe w SOLIDWORKS oraz podstawowe oświetlenie PhotoView 360 są automatycznie aktualizowane. Ponieważ są one widoczne zarówno w SOLIDWORKS jak i PhotoView, każde światło punktowe, ogniskowe i kierunkowe pojawia się w okienku Światła SOLIDWORKS i Światła PhotoView 360 .

Dodatkowo do regulatorów świateł punktowych, ogniskowych i kierunkowych, można kontrolować podstawowe oświetlenie PhotoView 360, jeśli dodano PhotoView. Regulatory te są dostępne menedżerze właściwości PropertyManager Scena, na karcie Oświetlenie PhotoView 360 . Kliknąć prawym przyciskiem myszy Podstawowe oświetlenie PhotoView 360, i Edytuj podstawowe oświetlenie PhotoView 360.

Edytowanie oświetlenia

Można dodawać światła ogniskowe, punktowe i kierunkowe oraz promieni słonecznych zarówno do SOLIDWORKS jak i do PhotoView 360. Podczas dodawania światła, opcja jest domyślnie wyłączona w PhotoView 360 i włączona w SOLIDWORKS. Najlepszym sposobem na oświetlenie modelu w PhotoView jest użycie podstawowego oświetlenia PhotoView 360.

Zapisywanie sceny

Kiedy zapiszemy scenę, wszystkie obecnie zastosowane światła ogniskowe, punktowe i kierunkowe są zapisane jako część sceny. Kiedy zastosujemy nową scenę, wszystkie światła są zastąpione schematem oświetlenia nowej sceny. Można zastąpić te reguły poprzez wybranie opcji oświetlenia Zachowaj światło kiedy scena ulega zmianie, dostępnej w menedżerach właściwości PropertyManager dla świateł punktowych, ogniskowych i kierunkowych.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Sceny i oświetlenie
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.