Ukryj spis treści

Wyciągnięcia po ścieżce

Wyciągnięcie po ścieżce tworzy bazę, dodanie, wycięcie lub powierzchnię poprzez przesunięcie profilu (przekroju) wzdłuż ścieżki, zgodnie z poniższymi zasadami:

  • Profil musi być zamknięty w przypadku operacji bazy lub dodania wyciągniętych po ścieżce. Profil może być otwarty lub zamknięty w przypadku operacji powierzchni wyciągniętej po ścieżce.
  • Ścieżka może być otwarta lub zamknięta.
  • Ścieżka może być zestawem naszkicowanych krzywych zawartych w jednym szkicu, krzywą lub zestawem krawędzi modelu.
  • Ścieżka musi przecinać płaszczyznę profilu.
  • Przekrój, ścieżka, ani wynikowa bryła nie mogą przecinać samych siebie.
  • Krzywa prowadząca musi być wspólna z profilem lub z punktem w szkicu profilu.
Dla wycięć przez wyciągnięcie po ścieżce można utworzyć wyciągnięcie po ścieżce bryły poprzez przeniesienie obiektu narzędzia wzdłuż ścieżki.

Można wyświetlać wyciągnięcie po ścieżce używając zebry przy jego tworzeniu. Należy umieścić wskaźnik na wyciągnięciu po ścieżce, otworzyć menu podręczne i wybrać Podgląd pasków zebry. Jeżeli zebra jest stosowana przy tworzeniu kolejnego wyciągnięcia po ścieżce lub wyciągnięcia po profilach lub dodawaniu przekroju wyciągnięcia po profilach, pojawia się paski zebry. Należy użyć menu podręcznego, aby wyczyścić Podgląd pasków zebry.

Wyciągnięcia po ścieżce mogą:
Używać krzywych prowadzących    
Być tworzone z wieloma profilami
  Wyciągnięcie po ścieżce z wieloma odrębnymi profilami
 
  Wyciągnięcie po ścieżce z wieloma zagnieżdżonymi profilami
Być utworzone jako operacje cienkich ścianek
  Wyciągnięcie po ścieżce z operacją bryły Wyciągnięcie po ścieżce z cienkimi ściankami


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Wyciągnięcia po ścieżce
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.