Ukryj spis treści

Przezroczystość podczas edycji komponentu

Istnieje kilka opcji wyświetlania przezroczystości komponentu podczas edycji komponentu (części lub podzespołu) w kontekście złożenia. Ustawienia te mają wpływ tylko na komponenty, które nie są właśnie edytowane.

Poniższe ilustracje ukazują rezultaty zastosowania różnych ustawień podczas edycji kuli w przedstawionym złożeniu. Kula jest całkowicie zamknięta blokami. Wobec niektórych z nich zastosowano przezroczystość jako właściwość komponentu.

Ustawianie domyślnej przezroczystości dla edycji komponentów

Aby ustawić domyślną przezroczystość, która ma zostać użyta w czasie edycji komponentu, należy:

 1. Kliknąć Opcje (pasek narzędzi Standardowe) lub Narzędzia > Opcje.
 2. Wybrać Wyświetlanie/Wybór.
 3. W części Przezroczystość złożenia dla edycji w kontekście, wybrać jedną z następujących opcji:
  Opcja Opis
  Złożenie nieprzezroczyste Komponenty, które nie są właśnie edytowane, są nieprzezroczyste.
  Zachowaj przezroczystość złożenia Komponenty, które nie są właśnie edytowane, zachowują swe indywidualne ustawienia przezroczystości.
  Wymuś przezroczystość złożenia Komponenty, które nie są właśnie edytowane, wykorzystują poziom przezroczystości, który ustawimy tutaj. Należy przenieść suwak, na żądany poziom przezroczystości.
 4. Kliknąć OK

Zmienianie przezroczystości komponentów

Aby zmienić przezroczystość komponentów, których nie edytujemy, należy:

 1. Wybrać komponent i kliknąć Edytuj komponent (pasek narzędzi Złożenie).

  Edytowany komponent stanie się nieprzezroczysty niebieski o ile wybrano opcję Użyj wybranych kolorów podczas edycji części w złożeniach. Należy również wyłączyć RealView. (Patrz: Kolory podczas edycji komponentu.) Wygląd pozostałych komponentów zależy od wybranych przez nas ustawień przezroczystości złożenia.

 2. Kliknąć Przezroczystość złożenia (pasek narzędzi Złożenie) i wybrać z poniższych opcji:
  Opcja Opis
  Nieprzezroczyste Komponenty, które nie są właśnie edytowane, są nieprzezroczyste.
  Zachowaj przezroczystość Komponenty, które nie są właśnie edytowane, zachowują swe indywidualne ustawienia przezroczystości.
  Wymuś przezroczystość Komponenty używają poziomu przezroczystości ustawionego przez nas w Opcje systemu.

  Nieprzezroczyste Zachowaj przezroczystość Wymuś przezroczystość
  Ponadto możemy kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolne puste miejsce i ustawić Przezroczystość złożenia w menu podręcznym na: Nieprzezroczyste, Zachowaj przezroczystość lub Wymuś przezroczystość.

 3. Edytować część zgodnie z potrzebami.
 4. Kliknąć Edytuj komponent , aby powrócić do edycji złożenia i wyłączyć przezroczystość.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Przezroczystość podczas edycji komponentu
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.