Ukryj spis treści

Ścieżka aktualizacji odniesień zewnętrznych

Operacja w kontekście aktualizuje się automatycznie jeżeli dostępna jest ścieżka aktualizacji. Ścieżka aktualizacji jest zawarta w złożeniu, w którym utworzono odniesienie. Jeżeli ścieżka aktualizacji nie jest dostępna (na przykład, jeżeli dokument złożenia jest zamknięty), to aktualizacja odbędzie się przy następnym otwarciu złożenia, które zawiera ścieżkę aktualizacji.

W celu ułatwienia oceny ścieżek aktualizacji operacji w kontekście złożenia można wyświetlić foldery aktualizacji FM_update_extref.gif w drzewie operacji FeatureManager. Można:
 • Zaznaczyć uchwyt aktualizacji w drzewie w celu zaznaczenia powiązanego szkicu w obszarze graficznym.
 • Kliknąć prawym przyciskiem myszy folder aktualizacji i kliknąć Wyświetl listę zewnętrznych odniesień, aby zablokować, odblokować lub usunąć odniesienia zewnętrzne.

Aby pokazać lub ukryć wszystkie foldery aktualizacji, należy:

 1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę lub ikonę złożenia najwyższego poziomu FM_assembly.gif i wybrać Pokaż foldery aktualizacji.

  Foldery aktualizacji pojawią się na dole drzewa.
  external_references_update_path.gif

 2. Kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę lub ikonę złożenia najwyższego poziomu FM_assembly.gif ponownie i wybrać Ukryj foldery aktualizacji.

  Foldery aktualizacji zostaną ukryte.

Przykład ścieżki aktualizacji

Rozważmy przykład złożenia, które zawiera dwa komponenty: bazę formy oraz komponent projektu.

W kontekście złożenia tworzymy operację gniazda w bazie formy, z odniesieniem zewnętrznym do komponentu projektu. Ścieżka aktualizacji dla operacji gniazda jest wobec tego zawarta w złożeniu.

Teraz przyjmijmy, że nastąpiła zmiana komponentu projektu i potrzebujemy odpowiednio zaktualizować bazę formy.

 • Jeżeli złożenie jest otwarte, to operacja gniazda w bazie formy jest aktualizowana automatycznie gdy dokonamy zmian w komponencie projektu.
 • Jeżeli złożenie jest zamknięte, to operacja gniazda nie może zostać zaktualizowana, aby odzwierciedlić zmiany, aż do chwili otwarcia złożenia, a co za tym idzie udostępnienia ścieżki aktualizacji.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Ścieżka aktualizacji odniesień zewnętrznych
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.