Ukryj spis treści

Komponenty wirtualne

Komponenty wirtualne są zapisywane wewnątrz pliku złożenia, a nie w odrębnych plikach części lub podzespołów.

Komponenty wirtualne są szczególnie użyteczne w projektowaniu od góry w dół. Podczas stadium koncepcyjnego procesu projektowania, kiedy to występują częste eksperymenty i zmiany w strukturze złożenia i komponentów, używanie komponentów wirtualnych ma szereg zalet w porównaniu z metodą projektowania od dołu w górę:
  • Możliwość zmiany nazw tych komponentów wirtualnych w drzewie operacji FeatureManager, bez konieczności otwierania, zapisywania jako kopii i używania polecenia Zastąp komponenty.
  • Możliwość uniezależnienia jednego wystąpienia komponentu wirtualnego od innych wystąpień w jednym kroku.
  • Folder, w którym przechowywane jest złożenie, nie jest zaśmiecany plikami nieużywanych części i złożeń, które powstają w wyniku iteracji projektów komponentów.

Podczas tworzenia komponentów w kontekście złożenia, oprogramowanie domyślnie zapisuje je wewnątrz pliku złożenia jako komponenty wirtualne.

Można zmienić ustawienie domyślne tak, by nowe komponenty były zapisywane zewnętrznie w oddzielnych plikach części lub podzespołów, a nie jako komponenty wirtualne.
Komponent wirtualny można zapisać do pliku zewnętrznego.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Komponenty wirtualne
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.