Ukryj spis treści

Konstrukcje spawane - Domyślne konfiguracje

Kiedy operacja konstrukcji spawanej jest dodana do części, oprogramowanie tworzy dwie domyślne konfiguracje: konfiguracja rodzica Domyślna<Obrobiona> i konfiguracja wyprowadzona Domyślna<Zespawana>.

Tworzymy model w konfiguracji ><Obrobiona i uwzględniamy wszystkie obrobione elementy. Następnie jeżeli chcemy pokazać część tak jak będzie ona wyglądała przed jej obrobieniem, możemy użyć konfiguracji <Zespawana> i wygasić obrobione operacje.

Na przykład w następującej części:
  1. W konfiguracji <Obrobiona> tworzymy człony konstrukcyjne, wyciągnięcie płyty, dodajemy ściegi spoin oraz dodajemy otwory w płycie i w członach konstrukcyjnych.
    weldment_config_AsMachined.gif
  2. Następnie w konfiguracji <Zespawana> wygaszamy operacje otworów.
    weldment_config_AsWelded.gif
W poszczególnych dokumentach można wygasić automatyczne tworzenie konfiguracji [Zespawana]. Przed dodaniem konstrukcji spawanych do nowego dokumentu kliknąć Opcje (pasek narzędzi Standard). Na stronie Konstrukcje spawane w oknie Właściwości dokumentu usunąć zaznaczenie opcji Utwórz wyprowadzoną konfigurację.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Konstrukcje spawane - Domyślne konfiguracje
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.