Ukryj spis treści

Wybieranie operacji na podstawie liczby boków

Wytyczne najlepszych praktyk zalecają uwzględnienie liczby boków przy podejmowaniu decyzji odnośnie typu tworzonej operacji - operacji wypełnienia, granicy, wyciągnięcia po profilach lub wyciągnięcia po ścieżce.

  • Dla operacji z dwoma lub czterema bokami, należy użyć granicy, wyciągnięcia po profilach lub wyciągnięcia po ścieżce.
  • Dla operacji z trzema albo pięcioma blokami lub większą liczbą boków, należy użyć wypełnienia.

Wyjaśnienie

Wierzchołek wspólny dla dwóch lub większej liczby profili nosi nazwę punktu zdegenerowanego. Wewnętrzny przepływ powierzchni (linie UV) nie zbiega się w jednym punkcie. Punkt zdegenerowany może prowadzić do późniejszych problemów, jeżeli nastąpi odsunięcie ściany lub utworzenie skorupy, bądź zastosowany zostanie promień do danej krawędzi.

Linie przepływu w wyciągnięciu po profilach z trzema bokami w porównaniu z wypełnieniem
Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Wybieranie operacji na podstawie liczby boków
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.