Ukryj spis treści

Kontekstowe paski narzędzi

Po wybraniu elementów w obszarze graficznym lub drzewie operacji FeatureManager, pojawią się kontekstowe paski narzędzi udostępniające akcje często wykonywane w danym kontekście.

Narzędzia na kontekstowym pasku narzędzi są podzbiorem elementów znajdujących się poprzednio w menu podręcznych.

context_toolbar_1.gif

Można kliknąć prawym przyciskiem myszy podczas gdy wyświetlony jest kontekstowy pasek narzędzi i zobaczyć dodatkowe elementy menu skojarzone z obecnie wybranym elementem.

Kontekstowe paski narzędzi są dostępne dla części, złożeń oraz szkiców.

Włączanie i wyłączanie wyświetlania kontekstowych pasków narzędzi

Aby włączyć lub wyłączyć wyświetlanie kontekstowych pasków narzędzi, należy:

  1. Otworzyć dokument części, złożenia lub rysunku.
  2. Kliknąć Narzędzia > Dostosuj lub kliknąć prawym przyciskiem myszy na górze lub dole okna i wybrać Dostosuj.
  3. Na karcie Paski narzędzi ustawić Ustawienia kontekstowego paska narzędzi:

    Pokaż podczas wyboru Kontekstowy pasek narzędzi jest wyświetlany gdy dokonany jest wybór.
    Pokaż w menu podręcznym Kontekstowy pasek narzędzi jest wyświetlany gdy klikniemy prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu podręczne.
    Obydwa ustawienia wyczyszczone Kontekstowy pasek narzędzi nie jest wyświetlany. Polecenia z paska narzędzi są wyszczególnione w menu podręcznym.

  4. Kliknąć OK.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Kontekstowe paski narzędzi
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.