Ukryj spis treści

Tabele otworów

Można użyć tabel otworów, aby automatycznie wygenerować informacje otworu w postaci tabelarycznej. Można utworzyć kolumny dla informacji modelu, takich jak lokalizacja i rozmiar otworu.

Tabele otworów w dokumentach rysunków mierzą pozycje wybranych otworów względem określonego bazowego początku układu współrzędnych. Oprogramowanie oznacza każdy otwór metką, która odpowiada wierszowi w tabeli.

Otwory niekołowe, takie jak prostokąty i szczeliny, są rozpoznawane jako otwory. Tabela wyszczególnia współrzędne X i Y elementów wg ich środków geometrycznych, jednakże należy wprowadzić ich rozmiar.

Otwory które przecinają inne ściany nie są uwzględnione w tabelach otworów ponieważ geometria jest przerwana przez inną operację, tworząc niekompletny otwór. Na przykład:


hole_table_one_hole.gif
Dodatkowo do funkcji dla wszystkich tabel w części Właściwości dokumentu > Tabele otworów oraz w menedżerze właściwości PropertyManager Tabela otworów możemy określić:
  • Aby metki były alfabetyczne lub numeryczne
  • Aby komórki o takich samych metkach były łączone
  • Aby komórki dla otworów o takich samych rozmiarach były łączone
  • Aby ANSI cale literowe i numeryczne rozmiary wierteł były wyświetlane
  • Precyzję lokalizacji otworów
  • Wyświetlanie wymiarów w dwóch jednostkach


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Tabele otworów
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.