Ukryj spis treści

Komponenty nowszych wersji we wcześniejszych wersjach

Części i złożenia SOLIDWORKS można otwierać za pomocą poprzedniej wersji oprogramowania z dodatkiem Service Pack 5.

Począwszy od wersji SOLIDWORKS 2012, można otwierać pliki z nowszych wersji przy użyciu dodatku Service Pack 5. Na przykład w SOLIDWORKS 2012 z dodatkiem Service Pack 5 można otwierać pliki z wersji SOLIDWORKS 2013. Współdziałanie wersji jest obsługiwane jedynie pomiędzy wersjami następującymi po sobie. Na przykład nie można otworzyć pliku SOLIDWORKS 2014 w oprogramowaniu SOLIDWORKS 2012 z dodatkiem Service Pack 5.

Pliki przyszłych wersji otwierane we wcześniejszych wersjach mają atrybut tylko do odczytu, a ich funkcjonalność jest ograniczona. Drzewo operacji FeatureManager zawiera ograniczoną ilość danych.
future_version_file_FMDT.gif

W dokumentach otwartych w poprzedniej wersji oprogramowania z dodatkiem Service Pack 5 nie można wykonywać żadnych czynności wymagających danych drzewa operacji FeatureManager. Jednak po dokonaniu uaktualnienia do kolejnej wersji SOLIDWORKS będą dostępne wszystkie dane drzewa operacji FeatureManager.

Po otwarciu części lub złożenia SOLIDWORKS w poprzedniej wersji programu z dodatkiem Service Pack 5 można:

  • Oglądać konfiguracje.
  • Używać narzędzia Zmierz.
  • Oglądać właściwości masy i dostosowane właściwości.
  • Oglądać materiały.

Nie można edytować części i złożenia z nowszej wersji SOLIDWORKS w wersji z dodatkiem Service Pack 5 lub starszej. Można jednak używać części i złożeń z nowszej wersji w rysunkach i złożeniach w starszej wersji programu z dodatkiem Service Pack 5.

W wersji SOLIDWORKS 2014 nie działa współpraca z wcześniejszymi wersjami. Nie można otwierać plików programu SOLIDWORKS 2015 w programie SOLIDWORKS 2014 z dodatkiem Service Pack 5.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Komponenty nowszych wersji we wcześniejszych wersjach
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.