Ukryj spis treści

Tolerancje

Geometryczne wymiarowanie i tolerancje (GWiT) oferuje wiele korzyści:

  • Język projektu jest standaryzowany.
  • Intencja projektu jest precyzyjna i jasna dla klientów, dostawców i zespołów projektowych.
  • Istnieje możliwość obliczenia ograniczeń wiązań dla najgorszego przypadku.
  • Dzięki użyciu baz pomiarowych, procesy produkcyjne i kontrolne są powtarzalne.
  • Zapewniony jest montaż z kwalifikowanych części produkcyjnych.

Dostępne są dwie aplikacje oparte na GWiT.

DimXpert Wymiarów dla części

DimXpert Wymiarów dla części - umieszcza wymiary i tolerancje w częściach.

TolAnalyst

TolAnalyst to aplikacja do analizy tolerancji, która określa wpływ wymiarów i tolerancji na części i złożenia. Narzędzia TolAnalyst służą do analizy stosu tolerancji w złożeniach metodą najbardziej niekorzystnego przypadku.

W pierwszej kolejności używamy narzędzi DimXpert Wymiarów, aby zastosować wymiary i tolerancje do części lub komponentów w złożeniu, a następnie stosujemy narzędzia TolAnalyst, aby wykorzystać te dane przy analizie stosu.

Narzędzie TolAnalyst jest dostępne tylko w pakiecie SOLIDWORKS Premium.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Tolerancje
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.