Ukryj spis treści

Dostosowanie interfejsu użytkownika do makro

Makro można przypisać do przycisku paska narzędzi, skrótu klawiatury lub gestu myszy.

Makro przypisane do jednego typu sterowania interfejsem użytkownika może być przypisane do dwóch innych typów. Na przykład makro przypisane do przycisku paska narzędzi pojawia się na kartach Klawiatura i Gesty myszy w oknie dialogowym Dostosuj, a skrót klawiaturowy i gest myszy można przypisać do makro.

Makro pozostaje dostępne na kartach Klawiatura i Gesty myszy w oknie dialogowym Dostosuj, pod warunkiem, że jest przypisane do co najmniej jednego typu sterowania interfejsem użytkownika. Usunięcie wszystkich przypisań interfejsu użytkownika skutkuje usunięciem przez oprogramowanie SOLIDWORKS makro z okna dialogowego Dostosuj.

Na przykład usunięcie przypisania gestu myszy, w przypadku makra wcześniej przypisanego do skrótu klawiaturowego i gestu myszy skutkuje dostępnością tego makra na kartach Klawiatura i Gesty myszy w oknie dialogowym Dostosuj. Usunięcie również przypisania skrótu klawiaturowego skutkuje brakiem dostępu do makra na listach, gdy okno dialogowe Dostosuj zostanie otwarte następnym razem.

Oprogramowanie SOLIDWORKS w wersji 2012 i nowszej nie wymaga folderu \Macros w katalogu instalacyjnym produktu SOLIDWORKS w celu wyświetlenia i zarządzania dostosowanymi makro. Dostosowane makra można przechowywać w dowolnym miejscu systemu.

Jeśli folder \Macros był używany w oprogramowaniu SOLIDWORKS w wersji 2011 lub wcześniejszej na potrzeby makr z przypisanymi klawiszami skrótów, konieczne jest skopiowanie tego folderu do katalogu instalacyjnego najnowszej wersji produktu SOLIDWORKS.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Dostosowanie interfejsu użytkownika do makro
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.