Ukryj spis treści

Interpretowanie wyników testów

Dostępne są narzędzia innych producentów umożliwiające testowanie grafiki, procesorów oraz operacji wejścia/wyjścia, jednak narzędzie do testowania SOLIDWORKS RX umożliwia przetestowanie sprzętu pod kątem uruchamiania na nim oprogramowania SOLIDWORKS. Poniżej przedstawiono ogólne wyjaśnienie testów.

Procesor

Mierzy czas, jaki jest wymagany, aby komputer przy użyciu procesora wykonał zadania w SOLIDWORKS, takie jak przebudowa operacji lub tworzenie widoków rysunków. Można założyć, że to komputer, który ukończy ten test o połowę szybciej będzie potrzebował o połowię mniej czasu na przebudowanie części.

Ponieważ procesor jest używany w praktycznie wszystkich operacjach, użycie szybszego procesora może poprawić inne wyniki.

Większość operacji w oprogramowaniu SOLIDWORKS wykorzystuje moc obliczeniową jednego procesora, tak więc wynik nie poprawi się znacznie jeżeli komputer posiada wiele procesorów lub rdzeni.

Grafiki

Ten wynik pozwala określić, na ile płynne będzie obracanie, powiększanie i przesuwanie modelu w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Krótki czas oznacza, że użytkownik będzie mógł powiększać, przesuwać i obracać złożone i duże modele z mniej widoczną zwłoką.

Manipulacja grafiką zależy częściowo od procesora i karty graficznej. Można poprawić wydajność grafiki, używając szybszej karty graficznej oraz szybszego procesora.

Wejście/wyjście

Ten wynik określa czas potrzebny na otwieranie i zapisywanie plików na komputerze. Ten test służy do pomiaru prędkości zapisu i odczytu z dysku twardego komputera.

Ten test nie uwzględnia prędkości działania połączenia sieciowego ani systemów zarządzania danymi i nie jest dobrym wskaźnikiem czasu otwierania i zapisywania w środowiskach sieciowych.

Renderowanie

Ten wynik jest dostępny wyłącznie, gdy na komputerze jest zainstalowany program PhotoView 360. Mierzy on czas potrzebny do zakończenia renderowania fotograficznie realistycznych modeli.

Program PhotoView 360 nie wykorzystuje kilku procesorów, jeśli są one dostępne. Szybsze procesory poprawiają czas renderowania.

Wydajność grafiki RealView

Ten wynik jest dostępny tylko, gdy komputer jest wyposażony w kartę graficzną, która obsługuje grafikę RealView. Krótki czas wskazuje, że po włączeniu grafiki RealView można powiększać, przesuwać i obracać złożone i duże modele z małym lub nawet niewidocznym opóźnieniem.

Wydajność grafiki RealView zależy częściowo od procesora i karty graficznej, ale w większym stopniu od karty graficznej niż w przypadku standardowej grafiki. Można poprawić wydajność grafiki RealView, używając szybszej karty graficznej oraz szybszego procesora.Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Interpretowanie wyników testów
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.