Ukryj spis treści

Równania w złożeniach

Zwiększono wydajność tworzenia odniesień równań pomiędzy komponentami złożenia.

Składnia równań dla odniesień pomiędzy komponentami złożenia jest teraz prostsza i bardziej spójna. Składnia ta jest ładowana automatycznie po wybraniu wymiarów, operacji i zmiennych globalnych w drzewie operacji FeatureManager, w obszarze graficznym, w oknie Właściwości pliku i Równania.

Istniejące równania, które nie są zgodne z tą składnią, są oznaczone jako błędy, ponieważ mogą generować niespójne wyniki. Należy poddać te równania edycji w celu poprawienia składni.

W poniższym przykładzie A1 jest podzespołem A2 zawierającego części P1 i P2:

GV1 i GV2 są zmiennymi globalnymi w dokumentach. Należy użyć następującej składni:

Edytuj cel Odniesienie do Składnia
A2 A2 „GV1” = „GV2”
A2 A1 „GV1” = „GV2@A1<1>.Assembly
A2 P1 „GV1” = „GV2@P1<1>.Part@A1<1>.Assembly
A1 A2 „GV1” = „GV2@A2.Assembly”
A1 A1 „GV1” = „GV2”
A1 P1 „GV1” = „GV2@P1<1>.Part”
P1 A2 „GV1” = „GV2@A2.Assembly”
P1 A1 „GV1” = „GV2@A1<1>.Assembly”
P1 P1 „GV1” = „GV2”
P1 P2 „GV1” = „GV2@P2<1>.Part@A1<1>.Assembly”


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Równania w złożeniach
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.