Ukryj spis treści

Menedżer konfiguracji ConfigurationManager

Menedżer konfiguracji ConfigurationManager służy do tworzenia, wybierania i przeglądania wielu konfiguracji części i złożeń w dokumencie.

Możliwe jest podzielenie menedżera konfiguracji i wyświetlenie dwóch wystąpień ConfigurationManager albo połączenie menedżera konfiguracji ConfigurationManager z drzewem operacji FeatureManager, menedżerem właściwości PropertyManager lub aplikacją innej firmy, która używa tego panelu.

Menedżer konfiguracji ConfigurationManager zawiera część kontrolującą stany wyświetlania.

Aby uaktywnić menedżer konfiguracji ConfigurationManager, należy:

  • Kliknąć kartę menedżera konfiguracji ConfigurationManager na górze panelu menedżera.

Każda konfiguracja jest wyszczególniona na liście oddzielnie.

Ikony w menedżerze konfiguracji ConfigurationManager określają jak utworzona została konfiguracja:

Ręcznie.
Z użyciem tabeli konfiguracji.
Ręcznie i ma rozstrzelony stan lub wyprowadzoną konfigurację.
Z użyciem tabeli konfiguracji i ma rozstrzelony stan lub wyprowadzoną konfigurację.

Ikony, takie jak cfgmgr_green_checkmark.png, cfgmgr_blue_save_disk.png i cfgmgr_dash_gray.gif informują o stanie danych poszczególnych konfiguracji. Patrz, Zarządzanie danymi konfiguracji.

inne ikony, które czasem pojawiają się w menedżerze konfiguracji ConfigurationManager, obejmują:

Tabela konfiguracji Pojawia się kiedy model zawiera tabelę konfiguracji. Kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby edytować, zapisać lub usunąć tabelę konfiguracji.
config_mgr_propertymanager.gif Menedżer właściwości PropertyManager Wyświetlany podczas definiowania dostosowanych właściwości w oknie dialogowym Configuration Publisher. Te menedżery właściwości PropertyManager umożliwiają wybranie konfiguracji części podczas jej umieszczania w złożeniu. Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby modyfikować menedżera właściwości PropertyManager.

Wyświetlanie podglądów konfiguracji

Podglądy konfiguracji części lub złożenia można wyświetlić w menedżerze właściwości PropertyManager. Nie trzeba otwierać danej konfiguracji, aby ją zobaczyć, co oszczędza czas w przypadku skomplikowanych części i złożeń.

Aby wyświetlić podgląd konfiguracji w menedżerze właściwości PropertyManager, należy:

  1. W menedżerze konfiguracji ConfigurationManager kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę konfiguracji, której podgląd chcemy obejrzeć i kliknąć Pokaż podgląd.

    Podgląd konfiguracji pojawi się w menedżerze właściwości PropertyManager.

    Jeśli podgląd nie pojawi się, należy otworzyć każdą konfigurację i zapisać dokument w każdej z konfiguracji. Gdy następnym razem wybierzemy Pokaż podgląd, podgląd zostanie wyświetlony.

  2. Aby ukryć podgląd, należy kliknąć w dowolnym miejscu w obszarze graficznym.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Menedżer konfiguracji ConfigurationManager
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.