Ukryj spis treści

Kontrola tworzenia odniesień zewnętrznych

Można również nie utworzyć odniesień zewnętrznych podczas projektowania w kontekście złożenia.

Opcja ta jest użyteczna:

  • W środowisku wielu użytkowników gdzie używamy danych z komponentów kontrolowanych przez innych użytkowników aby zdefiniować nowy komponent a nie nie chcemy by późniejsze zmiany w ich komponentach miały wpływ na nasz komponent.
  • Jeżeli nasz system zarządzania danymi projektów nie pozwala na odniesienia zewnętrzne w dokumentach.

Jeżeli wybrana zostanie opcja Bez odniesień zewnętrznych, to podczas tworzenia nowego komponentu nie zostanie utworzone żadne wiązanie ustalone. Ponadto nie są tworzone zewnętrzne odniesienia podczas tworzenia odniesień do geometrii innych komponentów, jak na przykład podczas użycia poleceń Rzutowanie elementów lub Odsuń elementy, bądź wyciągnięcia Do wierzchołka innego komponentu.

Aby zapobiec tworzeniu zewnętrznych odniesień, wykonać jedno z następujących działań:

  • Kliknąć Bez odniesień zewnętrznych (pasek narzędzi Złożenie).
  • Kliknąć Narzędzia > Opcje > , Opcje systemu > Zewnętrzne odniesienia i wybrać Nie twórz odniesień zewnętrznych do modelu.
Można wyłączyć opcję Bez odniesień zewnętrznych podczas pracy w złożeniu, aby utworzyć zewnętrzne odniesienia dla niektórych komponentów, lecz nie dla wszystkich.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Kontrola tworzenia odniesień zewnętrznych
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.